EKO - STYL "OD MŁODZIEŃCZYCH LAT" 2013/2014

W listopadzie 2013 roku rozpoczęły się zajęcia z projektu ekologicznego „EKO-STYL od młodzieńczych lat”. W zajęciach tych uczestniczą uczniowie klasy piątej. Jest to program profilaktyki zdrowotnej, na który miasto Wodzisław Śląski pozyskało środki finansowe z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska dla wszystkich wodzisławskich szkół podstawowych. Projekt ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej dzieci oraz wdrażania do postaw proekologicznych. Uczniowie bral udział w zajęciach plastycznych, spacerowali po lesie, natomiast na zajęciach poświęconych żywności uczniowie mogli zademonstrować swoje możliwości kulinarne w szkolnej stołówce, w której gotowali swoje ulubione dania lub desery.

W maju piątoklasiści wyjadą na tygodniowy pobyt do Rabki.