Malujemy razem piękny Wodzisław

21 i 22 kwietnia 2016 roku w naszej szkole z inicjatywy FUNDACJI AKADEMII ROZWIĄZAŃ KREATYWNYCH realizowany był projekt edukacyjny pt. "Malujemy razem piękny Wodzisław". W pierwszym dniu osiemnastoosobowa grupa uczniów z klas I-VI brała udział w lekcji historii na temat zabytków Wodzisławia Śląskiego, zaś w drugim dniu pod kierunkiem artysty - plastyka pani Justyny Taszka, brali udział w plenerowych zajęciach plastycznych. Warsztaty plastyczne trwały cztery godziny. W tym czasie uczniowie malowali kapliczkę przy szkole lub kościół parafialny. Z całej grupy wyłonione zostały trzy najlepsze prace, które reprezentować będą naszą szkołę w konkursie miejskim. I miejsce otrzymała Amelia Tront (klasa V b), II miejsce - Kamil Widenka (klasa V a) i III miejsce - Agata Pytlik (klasa III a). Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki w dalszym etapie konkursu. Dla wszystkich uczestników warsztatów było to ciekawe doświadczenie i bardzo im się podobało.