Projekt partnerski: "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek 2014"

Nasza szkoła jest partnerem projektowym Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim w realizacji projektu "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych" - priorytet 2 programu Kapitał Ludzki.

W ramach tego działania odbywać się będą w bibliotece filia nr 10 w Zawadzie następujące działania:

• przedstawienia teatralne
  • spotkania autrskie
  • konkursy wiedzy czytelniczej
  • quizy czytelnicze
  • inne

Obecnie zostały zakupione do biblioteki i przekazane do użytkowania nowości czytelnicze.

Realizacja zadania pod nazwą

„Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych” - priorytet 2.

W ramach programu Biblioteka – jako partner nr 2 -w dniu 8.10.2014 r. otrzymała 139 książek na kwotę 1847,59 zł z czego:

- 90 książek za 1187,14 zł z dotacji Biblioteki Narodowej – priorytet 2

- 49 książek za kwotę 660,45 zł w ramach wkładu własnego biblioteki.

Cały zakup został wpisany do księgi inwentarzowej, opracowany, skatalogowany i wyeksponowany na osobnym regale z informacją o zakupie z programu BN nowościach.

W najbliższym czasie 3 listopada 2014 r. o godz. 9.00, w ramach działania: "Bohaterowie naszych lektur", odbędzie się spektakl teatralny "Pinokio", który wystawi Teatr Art - Re z Krakowa.

3 listopada odbędzie się również spotkanie autorskie z Joanną Olech - pisarką i ilustratorką, krytykiem literackim, autorką książek dla dzieci i młodzieży.

Więcej na temat projektu na stronie Biblioteki Miejskiej w Wodzisławiu Śl.

[pobierz] 0.1 MB spis-ksiazek

SPIS ZAKUPIONYCH NOWOŚCI WYDAWNICZYCH

"Pinokio" - 3 listopada 2014 r.