ROK SZKOLNY 2018/2019

Inauguracja roku szkolnego

3 września społeczność szkolna Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Wodzisławiu Śląskim uroczyście powitała nowy rok szkolny 2018/2019.

Po dwumiesięcznej przerwie uczniowie SP 16 rozpoczęli rok szkolny 2018/2019.
Tradycyjnie, najpierw odbyła się uroczysta msza święta z poświęceniem plecaków uczniom klasy I, a potem akademia inauguracyjna rok szkolny i spotkanie w klasach z wychowawcami.
Z krótkim programem muzyczno - tanecznym o tematyce wakacyjnej wystąpili czwartoklasiści, natomiast uczennice klasy VIII a przypomniały rys historyczny września 1939 r. Punktem kulminacyjnym było ślubowanie pierwszaków i uroczyste pasowanie na ucznia SP 16 oraz wręczenie rogów obfitości sfinansowanych były przez Urząd Miasta Wodzisław Śląski, wręczonych przez zastępcę Prezydenta Miasta Izabelę Kalinowską.

Z uśmiechem, pełni optymizmu uczniowie zawadzkiej szkoły rozpoczęli rok szkolny.

Fotorelacja na Facebooku szkoły

"Bliżej siebie" - impreza środowiskowa w naszej szkole

29 września na terenie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Wodzisławiu Śląskim – Zawadzie odbyła się impreza środowiskowa, która przyciągnęła na teren Zespołu tłumy mieszkańców dzielnicy

.

Świętowanie rozpoczęli przedszkolacy, którzy z okazji jubileuszu 90-lecia Przedszkola Publicznego nr 14 im. Kubusia Puchatka w Wodzisławiu Śląskim - Zawadzie zostali uroczyście pasowani na przedszkolaka przez obecnego na uroczystości prezydenta miasta Mieczysława Kiecę. Grupy przedszkolne zaprezentowały bardzo ciekawy program artystyczny. Po przedszkolakach wystąpiły szkolne zespoły taneczne "Iskry" oraz "Zawadzianki" rozpoczynając tym samym imprezę środowiskową "Bliżej siebie".
Wydarzenie pod nazwą "Bliżej siebie", organizowane przy wsparciu Wodzisławskiego Centrum Kultury, to impreza środowiskowa, podczas której można było zapoznać się z twórczością lokalnych grup artystycznych, twórców i pasjonatów, a także samemu spróbować artystycznej aktywności w formie warsztatów. Swoje stanowiska zaprezentowali m.in. pasjonat modelarstwa - Jerzy Młynek, renowator i artysta Adam Tomala, koronkarki Helena Czekała i Maria Machura, Klub Sztuk Walki „Sanda” i Ochotnicza Straż Pożarna w Zawadzie. Można było również zobaczyć wystawy: malarstwa Jana Latochy, fotografii pożarniczej Fryderyka Kamczyka oraz wystawę zdjęć nocnych Szymona Kamczyka. Na scenie zaprezentował się również młodzieżowy zespół teatralny - KiM, Orkiestra pod dyrekcją Adama Bobra, zespół muzyczny „Zawadzianki 50+” i wiele innych. Przygotowano również pokaz mody i sukni ślubnych, w które modelki ubrała Zofia Pomiotło, a o fryzury modelek zadbała Marzena Widenka. O kompozycję kwiatową zatroszczyła się Magdalena Cymorek.
W kawiarence można było skosztować regionalnych przysmaków oraz domowych wypieków.

Zdjęcia i więcej na ten temat na stronie: https://dziennikzachodni.pl/90lecie-przedszkola-i-impreza-blizej-siebie-w-wodzislawiuzawadzie-wydarzenie-polaczylo-cala-dzielnice-zdjecia/ar/13534678.

12 październik 2018 rok

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole rozpoczął się mszą świętą w intencji nauczycieli i pracowników szkoły. Potem odbywały się zajęcia lekcyjne, od czasu do czasu przerywane uczniowskim, głośnym śpiewem "Sto lat" i obdarowywaniem nauczycieli kwiatami.

Po zakończonych lekcjach Samorząd Uczniowski zaprosił nauczycieli i pracowników szkoły na program artystyczny, a teatr "Frykas" na przedstawienie teatralne pt. "Gdzie jesteś Mały Książe?", które to przedstawienie u wielu nauczycieli wywołało łzy wzruszenia.

Fotorelacja na Facebooku szkoły

ZDJĘCIA I FILMIKI W ZAKŁADCE NIEPODLEGŁA ORAZ NA FACEBOOKU SZKOŁY

„Kocham Cię, Polsko!” - radosne świętowanie DLA NIEPODLEGŁEJ

W piątek, 9 listopada w ZSP nr 1 odbyła się uroczysta akademia z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Śpiewane pieśni patriotyczne, taneczne choreografie i recytowane wiersze były podziękowaniem dla tych, którzy walczyli za Polskę, byśmy dziś mogli być z Niej dumni. Świąteczny charakter dnia podkreślał galowy strój uczniów przyozdobiony biało-czerwonymi kotylionami.

O symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie „Szesnastki” wraz z najmłodszymi Zespołu, czyli przedszkolakami PP nr 14, wspólne zaśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, włączając się do akcji "Rekord dla Niepodległej" Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy MEN. To nie jedyna forma uczczenia narodowego jubileuszu. Dla Niepodległej odbyły się liczne wydarzenia, akcje, konkursy w ramach szkolnego projektu „Kocham Cię, Polsko!”, o których informacje zamieszczono na stronie http://sp16wodzislaw.pl/niepodlegla.html oraz Facebooku szkoły. Na akademii zostały zatem podsumowane wewnątrzszkolne konkursy. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody za prezentowane wiersze, utwory patriotyczne i prace plastyczne. Mogli również zaprezentować się przed całą społecznością szkolną. Dla wielu uczniów i nauczycieli był to dzień pełen wzruszeń.