Klasa II b


 

KLASA II b

wych. mgr Jadwiga Helczyk

 

Adamczyk Olivier, Belta Zuzanna, Bilecki Błażej, Blutko Jakub, Głąbica Kamil, Hejna Kamil, Jęczmionka Paulina, Konieczny Kinga, Michałek Krzyszto, Moczarski Kamil, Ochwat Oliwia, Ostrzołek Paweł, Pawlak Nikola, Plewa Antonina, Pytlik Anna, Rduch Kamila, Reś Robert, Romanowska, Agata, Siara Robert, Sokalla Gabriel, Sychta Klaudiusz, Szymiczek Kacper, Wyrembak Magdalena

"Sprzątanie świata"

 

We wtorek – 5 października – wybraliśmy się na długo oczekiwany spacer do lasu. Idąc, staraliśmy się dostrzegać oznaki jesieni na polach i w ogrodach domów, które mijaliśmy. Las okazał się jednak najciekawszym miejscem, bo mogliśmy obejrzeć przez lupę rośliny i zwierzątka. Na leśnej dróżce zbieraliśmy kasztany, liście i żołędzie, a leśna polana była nas świetnym miejscem na gimnastykę na świeżym powietrzu. Przez chwilę zatrzymaliśmy się, aby z zamkniętymi oczyma wsłuchać się w odgłosy otaczającej nas przyrody. Dopisała nam pogoda i świetny humor, co widać na zdjęciach. Wróciliśmy zadowoleni z darami jesieni w koszyku. Było nam miło, że mogła z nami pójść pani Katarzyna Romanowska. Wszystkim, którzy obejrzą nasze zdjęcia życzymy pięknej, złotej polskiej jesieni.

Jesienny spacer
Klasa I B na zajęciach plastycznych ,,pomagała" pani Jesieni, farbami zmieniać kolor liści i malować kwiaty.
Klasa I B wybrała się do kwiaciarni Pani Wiesławy Franiczek. Po rozmowie na temat pracy kwiaciarki było co oglądać!
Mnóstwo kwiatów, jesiennych dekoracji i kompozycji na zbliżające się listopadowe święto wzbudziło u dzieci zachwyt. Niektórzy zaczęli nawet marzyć o wykonywaniu takiego zawodu w przyszłości.
Smacznie, zdrowo, kolorowo...
Spotkanie ze św. Mikołajem
Spotkanie ze św. Mikołajem
Razem z klasą I A gościliśmy na lekcji panią Ewelinę Klich - naszą sekretarkę i SKRZYPACZKĘ :) oraz tatę STRAŻAKA, pana Tomasza Ostrzołka.
Zajęcia artystyczne przeprowadzone przy zaangażowaniu mam pani Aleksandry Ostrzołek i pani Katarzyny Romanowskiej.
Spotkanie z pszczelarzem

 

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

Jesienny spacer
Jesienny spacer

 

Podczas jesiennego spaceru w dniu 18.10.2016 r klasa II b wraz z wychowawczynią i panią Aleksandrą Ostrzołek odwiedziła pracowników stolarni pana Piotra Burdy. Dzieci zainteresowały się pracą stolarza. Słuchały z uwagą i miały dużo pytań związanych z obróbką drewna. Stwierdziły, że jest to ciekawy i potrzebny zawód. W ramach podziękowania zostawiły pamiątkę - obrazek z jesiennym liściem i własne podpisy.

Spotkanie z leśniczym i myśliwym

 ANDRZEJKI

 

Tegoroczne szkolne andrzejki zorganizowali dla nas uczniowie z klasy VI a i VI b. Przygotowali świetne wróżby i zabawy. Było bardzo przyjemnie i wesoło, a lanie wosku pobudziło naszą wyobrażnię. Podsunęli nam pomysły, jak spędzić andrzejkowe popołudnie miło i bezpiecznie w domu.

 

DZIĘKUJEMY ORGANIZATOROM 

Wczorajsza Barbórka była okazją do dzisiejszego spotkania z górnikiem. Pan Adam Bukowczan opowiedział nam o trudnej pracy na kopalni. Gościa obdarowaliśmy wspólnie wykonaną laurką. Śpiewaliśmy też śląskie piosenki o tematyce górniczej oraz zwiedziśmy szkolną sztolnię

 

MIKOŁAJ W SZKOLE

6 GRUDZIEŃ 2016 R.

 

 

Klasowa wigilijka

 

Jak co roku 22 grudnia uczestniczyliśmy w klasowej wigilijce. Było dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, śpiewanie kolęd i słodki poczęstunek. A pod choinką czekały na nas prezenty, które sprawiły nam wielką radość.

Balik

 

Na tegoroczny balik większość dzieci przyszła w przebraniu. Oprócz wspólnych zabaw przy muzyce, były też prezentacje strojów i konkursy. Było głośno i wesoło.­

Uczymy się współpracy podczas wykonywania prac plastycznych w grupach.
Walentynkowe przyjemności w klasie II B
Kreatywnie...
klasa II B aktywnie uczestniczyła w prelekcji na temat zdrowego żywienia

 

 

 

Dziś  - 14 marca - zasadziliśmy cebulę, czosnek i szczypiorek. Założyliśmy też hodowlę rzeżuchy. Będziemy obserwować jak rosną. Najwięcej radości sprawiło nam mieszanie ziemi.

 

Dzień 24.03.2017 r. był dla klasy II B dniem bogatym w atrakcje. Na drugie śniadanie przygotowaliśmy i zjedliśmy pyszne wiosenne kanapki. Ponadto Oliwia Ochwat świętowała urodziny. Uczestniczyliśmy też w żywej lekcji historii.

W dniu 30.03.2017 r. klasa II B uczestniczyła w warsztatach KLASA Z ZASADAMI

 

 

W tegorocznym wewnąrzszkolnym konkursie recytatorskicm dlla klas 1 - 3 pod hasłem ,,Piękna nasza Polska cała" uczestniczyli też uczniowie z klasy II B: Zuzanna Belta, Paulina Jęczmionka i Błażej Bilecki. W kategorii klas drugich I miejsce zajęła Zuzia Belta, ale pozostali uczniowie równiez bardzo ładnie się zaprezentowali.

W tym roku również lasa II B ,, chodziła z kogutem" kultywując lokalną tradycję. Odwiedzając mieszkańców Zawady, dzieci składały świąteczne życzenia i obdarowywały domowników upominkami.
25.04.2017 r. pani Aleksandra Sokalla przeprowadziła w klasie II B zajęcia plastyczne. Pomogła dzieciom zgłębić tajemnice sztuki. Końcowym efektem zajęć było dokończenie prac konkursowych, co widać na zdjęciach
Na zajęciach kreatywnych z okazji Dnia Ziemi dzieci wspólnie wykonały plakaty ,,Ziemia na TAK" i ,,Ziemia na NIE". Wykorzystano je na lekcjach podczas omawiania tematów związanych z ekologią
Upominki na Dzień Matki wykonane na zajęciach kreatywnych według pomysłów dzieci. Natomiast eksperymenty przeprowadzone podczas zajęć wzbudziły u dzieci ciekawość i zainteresowanie. .
W klasie II B Dzień Dziecka w szkole był pełen atrakcji. Dopisała pogoda i dobry humor. Nie zabrakło pomysłów na wspólne wesołe zabawy. Ten dzień na pewno pozostanie dzieciom na długo w pamięci.
Na Festynie szkolnym ,, Mama, tata i ja" dzieci z klasy II B zaznaczyły swoją obecność zaprezentowaniem piosenki ,,Bo rodzina to rodzina". Natomiast Olivier Adamczyk i Karolina Belta dali piękny pokaz tańców towarzyskich.