POWER "Język angielski - mój bilet w przyszłość"


 

Reportaż z wyjazdów w ramach projektu

„Język angielski- mój bilet w przyszłość”

na Facebooku PP 14

 

 

 

Dogodna lokalizacja
Dogodna lokalizacjaW roku szkolnym 2016/2017

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1
w Wodzisławiu Śląskim został przygotowany projekt z programu Erasmus+,
KA1- Mobilność edukacyjna kadry edukacji szkolnej

„Język angielski- mój bilet w przyszłość”.

 

Projekt przeszedł pozytywną weryfikację, ale został umieszczony na liście rezerwowej. W wyniku przesunięcia środków nasz projekt otrzymał jednak dofinansowanie z Funduszy Europejskich, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
W okresie od 01.12.2017r. do 31.07.2019r. wykonywane są działania projektowe. Projekt realizują w szkole Katarzyna Jaroch oraz Monika Komarek.
Obie panie chętnie udzielą wszelkich informacji dotyczących projektu, którego realizacja wpłynie na:
podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli poprzez naukę języka angielskiego oraz poznawanie nowoczesnych technologii TIK,
podniesienie umiejętności praktycznych oraz zdobycie doświadczenia zawodowego,
zwiększenie motywacji do nauki języka angielskiego,
podniesienie sprawności i jakości komunikowania się w języku angielskim,
efektywne porozumiewanie się w zespole i budowanie więzi,
zwiększenie motywacji i satysfakcji w codziennej pracy nauczycieli,
wzrost prestiżu macierzystej placówki w mieście i regionie,
szerzenie postaw tolerancji i otwartości wobec innych kultur i zachowań,
zwiększenie europejskiego wymiaru edukacji w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1.

Projekt uzyskał numer 2017-1-PL01-KA101-037598, a jego tytuł brzmi "Język angielski- mój bilet w przyszłość”


Celem projektu jest: Mobilność kadry edukacji szkolnej.
Dofinansowanie do projektu z UE wynosi: 70 148,58 PLN.

 

 

 

MALTA

 

uczestnicy: Barbara Ferdyan - Tront i Małgorzata Kaflińska

 

Czas trwania szkolenia: 16 - 28 sierpień 2018 r.

 

 

 

Kurs językowy z programu Erasmus + przeznaczony był dla nauczycieli chcących rozwijać i doskonalić język angielski. Kurs odbył się w Executive Training Institute na Malcie. Prowadzony był tylko w języku angielskim, gdyż uczestnikami byli nauczyciele różnych narodowości. Program kursu był bardzo bogaty i urozmaicony. Zawierał wiele metod oraz form. Podczas zajęć panie poznały tradycje, kulturę, obyczaje nie tylko Maltańczyków, ale też przedstawiały własne kraje, regiony, miasta z ich kulturą, tradycjami, ciekawymi miejscami. Zaprezentowały także swoje miejsca pracy. Uczestnicy kursu dzielili się spostrzeżeniami na temat systemów edukacyjnych w poszczególnych krajach. Poza zajęciami nie tylko uczestniczyły w wycieczkach zorganizowanych przez instytut, ale także odbywały bardzo dużo samodzielnych wycieczek przemieszczając się środkami komunikacji publicznej,  docierając do wielu ciekawych historycznie miejsc. Dzięki wycieczkom język angielski ćwiczony był w praktyce: w sklepach, w restauracji, w muzeum.


Uczestnictwo w tym kursie było bardzo ciekawym doświadczeniem, które w dużym stopniu rozwinęło  umiejętności językowe uczestniczek oraz ośmieliło do posługiwania się nim.

 

 

 

BERLIN

 

uczestnicy: Monika Storka

 

czas trwania szkolenia: 9-14 lipiec 2018 r.

 

Tytuł szkolenia "Classroom Management Solutions for Teachers: new methodologies, effective motivation, cooperation and evaluation strategies". Ten kurs został stworzony dla nauczycieli, którzy chcą dowiedzieć się więcej o zarządzaniu skuteczną i „aktualną” klasą, która zachęca do uczestnictwa i zaangażowania w naukę przy użyciu najnowszych technik i narzędzi klasowych.
Ponadto kurs obejmował dyskusję na temat tego, czym dokładnie jest Flipped Classroom i jak można zastosować tę nową metodę nauczania w odniesieniu do nauczanego przedmiotu. Rozpatrywano walory samooceny wraz z tworzeniem i używaniem rubryk.
Podsumowaniem kursu były przygotowane podczas zajęć lekcje metodą Flipped Classroom oraz z użyciem nowych technologii.


Link do bloga: https://tainberlin.blogspot.com/

 

BERLIN

 

 

OSLO

 

uczestnicy: Agnieszka Skupień, Aleksandra Sokalla, Joanna Żaba

 

czas twania: 3- 9 wrzesień 2018 r.

 

 

W dniach 3-9 września 2018 roku grupa nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Wodzisławiu Śląskim wzięła udział w szkoleniu „Interactive Teaching”. Szkolenie to odbyło się w norweskim Oslo. W ciągu 7 dni nauczyciele zapoznali się z wieloma narzędziami (WEB 2 tools) pozwalającymi wykorzystanie technolgii informacyjno-komputerowej w pracy z dziećmi. Wszystkie strony internetowe i aplikacje były testowane i tworzone przez nauczycieli, co pozwoliło na spojrzenie na prezentowane możliwości z praktycznego punktu widzenia . Szkolenie było bardzo wartościowe i wniosło wiele nowych pomysłów i uatrakcyjniło w dużym stopniu lekcje z TIK.
Pobyt w Oslo skutkował również nawiązaniem nowych kontaktów, wymianą doświadczeń i poznaniem kultur innych państw. Dalsza współpraca będzie na pewno kontynuowana.

 

 

 

 

 

 

CYPR

 

uczestnicy: Monika Komarek, Katarzyna Jaroch

 

czas trwania: 27 październik - 4 listopad 2018 r.

 

 

 

 

Nauczycielki wzięły udział w kursie "IPads in Action" który dotyczył wykorzystania nowoczesnych narzędzi IT w edukacji dzieci i młodzieży. Kurs odbywał się na Cyprze w dniach 27.10 – 04.11.2018r w jednej
z innowacyjnych szkół, które zdecydowały się wprowadzić iPada do swojego systemu edukacji. W prywatnej szkole "The Heritage private school" niedaleko Limassol spędziły tydzień pełen praktycznych doświadczeń z używania tabletów w szkołach podstawowych i średnich, zobaczyły iPady w akcji i rozmawiały z doświadczonymi nauczycielami i trenerami. Odwiedziły również publiczną szkołę w Nikozji gdzie obserwowały zajęcia z użyciem tabletów z Androidem.
Poznały praktyczne aplikacje i narzędzia, aby uczynić nauczanie bardziej aktywnym, bardziej wizualnym i włączającym, aby pomóc uczniom przygotować się na przyszłość w najlepszy możliwy sposób. Nauczyły się, jak korzystać z urządzeń cyfrowych w celu wspierania pracy w grupie, autoprezentacji i tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i ocen cyfrowych.
Zdobyły inspirujące pomysły i poznały szereg aplikacji min.: Keynote, Classroom, Tinkercard, Quiver, Storyboard, Playgrounds

 

 

 

SZKOLENIA NAUCZYCIELI

 

Moja przygoda z TeacherAcademy w Berlinie - LINK DO BLOGA

[pobierz] 2.9 MB prezentacja-o-szkole-

Szkolenie w Berlinie; Monika Storka

[pobierz] 0.8 MB prezentacja-Oslo

Szkolenie w Oslo

[pobierz] 1.2 MB prezentacja-Berlin

Szkolenie w Berlinie