Współpraca z zagranicą_KRASNE POLE


Kontakty zagraniczne naszej szkoły sprowadzają się nie tylko do korenspondencji czy kontaktów drogą e-mailową uczniów i nauczycieli, ale również do wizyt w Turcji

i Czechach. Co roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami odwiedzają partnerską szkołę w Alanyi  oraz odwiedzają zaprzyjaźnioną szkołę w czeskim Krasnym Polu.

 

ZOBACZ galerię zdjęć z wyjazdów do Alanyi

 

 

WYCIECZKA KLASY V DO KRASNEGO POLA_2012 

 

W kwietniu uczniowie klasy V wraz z nauczycielami zostali zaproszeni do czeskiej szkoły w Krasnym Polu. Uczniowie brali udział w polsko - czeskich, międzyszkolnych rozgrywkach sportowych, mieli możliwość spaceru po Krasnym Polu oraz udali się do PLANETARIUM.

Uczennica klasy V o wycieczce napisała w szkolnej gazetce "Echo szesnastki":

"11 KWIETNIA klasa V udała się na wycieczkę do Krasnego Pola w Czechach. Na początku odbyły się zawody sportowe w skoku w zwyż. Dominika Szotek i Jakub Cesarz zdobyli III miejsce i otrzymali brązowe medale. Później był pyszny czeski obiad - knedle, po którym pojechaliśmy do planetarium, gdzie odbył się 45-minutowy astronimiczny seans, z którego dużo wynieśliśmy. To była udana wycieczka!".

 

 

WYCIECZKA KLASY VI DO KRASNEGO POLA_2014

 

MAJ 2014_ Klasa VI została zaproszona do Krasnego Pola na zawody lekkoatletyczne. Z zawodów przyjechaliśmy z pucharem i z pierwszymi miejscami w skoku w dal, w skoku przez skakankę i w skoku wzwyż. Uczniowie mieli okazję porozmawiać ze swoimi kolegami z Krasnego Pola. Zwiedzilli również piękny zamek w Hradcu nad Morawicą, gdzie - jak głosi legenda spotkał się Mieszko I z czeską księżniczką Dobrawą.

 

 

2014. ZAWODY I WYCIECZKA W JEDNYM

 

MAJ 2015

 

40 - osobowa grupa uczniów (w nagrodę za osiągnięcia artystyczne) wraz z nauczycielami wyjechała do Krasnego Pola/Ostrawy. Uczniowie zwiedzili piękny zamek w Hradcu nad Moravici, w którym - jak głosi legenda- spotkał się Mieszko I z czeską księżniczką Dobrawą, następnie pojechali do zaprzyjaźnionej szkoły w Krasnym Polu, gdzie zjedli pyszny obiad, pobawili się na nowoczesnym placu zabaw oraz mieli możliwość zwiedzenia szkoły. Ostatnim punktem wycieczki był zamek w Ostrawie, gdzie zobaczyli średniowieczne narzędzia tortur, diabelską świtę z Lucyferem na czele, czarownice, skarbników i rzeźby ludowe różnych rozmiarów. Zmęczeni, ale i zadowoleni z bardzo atrakcyjnej wycieczki późnym popołudniem wrócili do domu.

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ W ZAKŁADCE WYCIECZKI/WYJAZDY

 

Kwiecień 2017

 

4 kwietnia 2017 r.grupa uczniów z klasy V i VI a pod opieką nauczycieli udała się na wizytę partnerską do zaprzyjaźnionej szkoły w Krasnym Polu - Ostrawie. Najpierw uczniowie brali udział w zawodach sportowych, z których oczywiście przywieźli medale. Rywalizowaliśmy z trzema czeskimi szkołami, ale była to fajna zabawa. Po obiedzie pojechaliśmy do Świata Techniki w Ostrawie. Tam poprzez doświadczenie poznawaliśmy świat przyrody, techniki, cywilizacji i obrazu. Był to niezwykle ekscytujący i pełen wrażeń dzień.

 

Zawody sportowe - czwórbój
Świat Techniki - było tak fajnie, że aż "włosy dęba stanęły"