Osiągnięcia szkolne uczniów


OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

 

DYDAKTYCZNE

 

I MIEJSCE dla: MAŁGORZATA OCHOJSKA - konkurs "czytam i rozumiem"

III MIEJSCE dla: FILIP TOLARZ - konkurs "czytam i rozumiem"

 

 

 

ARTYSTYCZNE

 

 

 

SPORTOWE

 

II miejsce - BŁAŻEJ POMIOTŁO - 26 Bieg Gazety Wodzisławskiej - memoriał im. Leszka Kowalczyka, kat. chłopcy 2008 i młodsi

 

 

 

 

 

OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

 

 

 

  

   

DYDAKTYCZNE

 

 

Laureat FRANCISZEK ELSNER - Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego VOCABULARY MASTER.

III miejsce MACIEJ GALAS - Miejski Konkurs Matematyczny dla klas III

II miejsce MACIEJ GALAS - Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas II - III

Wyróżnienie  ROKSANA OCHWAT - ogólnopolski konkurs informatyczny "Orzeł informatyczny"

Laureat JULIA MACHECKA - Ogólnopolska olimpiada języka angielskiego "Olimpusek"

III miejsce KAMILA JAROCH I ŁUKASZ TWARDZIK - Miejski konkurs programowania w języku Scratch z zastosowaniem układu Arduino Uno

I miejsce TOMASZ KORYNCKI -  Miejski Konkurs Języka angielskiego dla klas III

I miejsce MACIEJ GALAS - Powiatowy Konkurs Informatyczny DOSKONAŁY INFORMATYK

 

Łukasz Twardzik
IV miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego
Laureat IX miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Języka Angielskiego Olimpus sesja zimowa
I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Jezyka Angieslkiego Synapsa

 

Filip Tolorz
IV miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego Leon

 

 

 

 

 

ARTYSTYCZNE

 

I miejsce Maciek Przybyła z kl.II - konkurs plastyczny "Przyjaciele Misia Uszatka" 
II miejsce Małgorzata Ochojska z kl.II - konkurs plastyczny "Przyjaciele Misia Uszatka"
Wyróżnienia: Gloria Bujalska i Karolina Beata z kl.IIIa - konkurs plastyczny "Przyjaciele Misia Uszatka"

III miejsce Filip Tolarz - Powiatowy Konkurs Recytatorski w języku angielskim w kat. klas drugich

III miejsce Marzena Rolnik - Miejski Konkurs Recytatorski w kat. klas drugich

 

II miejsceEmily Dobruk z kl.Va - konkurs plastyczny "Najpiękniejsza pisanka" (kategoria: dzieci do lat 10)

 

III miejsceNikodem Staniczek z kl. IIIa - konkurs plastyczny "Najpiękniejsza pisanka" (kategoria: dzieci do lat 10)

 

wyróżnienia – praca Szymona Daiczmanka, Franka Dzierżęgi, Franka Tronta i Wiktora Pytlika z kl.VI - konkurs plastyczny "Najpiękniejsza pisanka" (kategoria rodzinna/grupowa)

 

II MIEJSCE - zespół teatralny "FRYKAS" w Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych "Maska 2018" w kategorii TEATR.

 

I MIEJSCE - zespół taneczny "ISKRY" w Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych "Maska 2018" w kategorii TANIEC.

 

I miejsceOliwia Hercog z kl.VII a - miejski konkurs plastyczny "Rodzina i Ja - kochamy nasze mamy"

II miejsceWeronika Rek z kl.VII b - miejski konkurs plastyczny "Rodzina i Ja - kochamy nasze mamy"

 

III miejsce Kamil Tulec z kl.VII b - miejski konkurs plastyczny "Rodzina i Ja - kochamy nasze mamy"

wyróżnienia:  mejski konkurs plastyczny "Rodzina i Ja - kochamy nasze mamy": Oliwia Machecka kl. VII a, Karolina Bober kl.VI, Nikola Fojcik kl.VI, Rozalia Bilecka kl.II, Mają Skupień kl.II, Paulina Pieczka kl.I

 

I miejsce – Emilia Grzegorzek i Oliwia Machecka z kl.VII a -  konkurs multimedialny na prezentację lub film n/t "Uzależnienia drogą donikąd"

 

 

 

 

 

 

SPORTOWE


I miejsce - drużyna klas II -III - IV finał miejski Turnieju gier i zabaw


I miejsce- drużyna klas II -III - IV finał powiatu Turnieju gier i zabaw

 

II miejsce- drużyna klas II - III- IV półfinał województwa Turnieju gier i zabaw


I miejsce
- drużyna klas III a-III b  Smerfiada

 

I miejsce - drużyna piłkarska klasy  VII  miejskie zawody  Turniej mini-piłki nożnej

 

I miejsce - drużyna piłkarska klasy VII półfinał powiatowy - Turniej mini-piłki nożnej


IV miejsce - drużyna piłkarska klasy VII finał powiatowy - Turniej piłki nożnej (rocznik 2004 i starsi)

 

 

 

 

 

 

 

OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

 

 

OSIĄGNIĘCIA DYDAKTYCZNE 

 

 

I MIEJSCE dla: NADIA GRABIEC, WIKTORIA MAZUREK -  Miejski Konkurs Czytelniczym „ Jaka to legenda?"

 

III MIEJSCE dla: ŁUKASZ PŁACZEK -   Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego w kat. klas szóstych

 

II MIEJSCE dla: MARTYNA HALFAR - Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny klas I - III

 

I MIEJSCE dla: KAMILA JAROCH I MILENA SKUPIEŃ  - Miejski konkursi programowania w języku Scratch z zastosowaniem układu Arduino Uno

 

III MIEJSCE dla: ŁUKASZ TWARDZIK - Międzyszkolny Konkurs Informatyczny "Doskonałay informatyk"

 

DYPLOM LAUREATA (XIV miejsce) dla: ŁUKASZ TWARDZIK - ogólnopolska olimpiada OLIMPUSEK

 

III MIEJSCE dla: JAKUB GLENC, PAWEŁ GRABIEC- Powiatowy Konkurs Matematyczny z elementami Orientacji Sportowej "Szybki Mózg" 2017

 

WYRÓŻNIENIE dla: Maciej Galas  - Międzynarodowy konkurs "Kangur matematyczny" 2017 r.

WYRÓŻNIENIE dla: Kamila Jaroch - Międzynarodowy konkurs "Kangur matematyczny" 2017 r.

 

 

 

 

OSIĄGNIĘCIA ARTYSTYCZNE

 

II MIEJSCE dla: Milena Skupień, Kamila Jaroch, Ola Bober, Michał Duda, Filip Wyrembak, Adam Wyrembak - WODZISŁAWSKI FESTIWAL KREATYWNOŚCI

 

I MIEJSCE dla: MICHAŁ DUDA - VII Konkurs Gawędziarski "Fedrowani w godce" w przedziale kl.IV-VI szkół podstawowych

 

I MIEJSCE dla: AGATA KŁOSEK - konkurs plastyczny "Zwierzaka mam i o niego dbam"

 

WYRÓŻNIENIE dla: ALICJA MAROSZEK - konkurs plastyczny "Zwierzaka mam i o niego dbam"

 

I MIEJSCE - zespoół teatralny "Frykas" Miejski Festiwal Widowisk Jasełkowych

 

WYRÓŻNIENIE - dla: SZYMON HYŁA - Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej SING ALONG (kat. SOLIŚCI, klasy IV - VI

 

I MIEJSCE dla: szkolnego zespołu - Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej SING ALONG (kat. ZESPOŁY, klasy IV - VI)

 

I MIEJSCE dla: DUBIŃSKA AGATA - Miejski Konkurs Recytatorski (kat.klas II)

 


I MIEJSCE - dla: WIKTORIA MAZUREK - Konkurs plastyczny na logo "Jaka to legenda?"

 

WYRÓŻNIENIE dla: BARTOSZ KRZYŻOK (kl.VI a) - miejski konkurs plastyczny organizowany pod patronatem prezydenta miasta na "Najpiękniejsza pisanka wielkanocna"

 

II MIEJSCE dla: AMIELIA TRONT (kl.VI b) - miejski konkurs plastyczny organizowany pod patronatem prezydenta miasta na "Najpiękniejsza pisanka wielkanocna"

 

III MIEJSCE dla: PIOTR MICHAŁEK (kl.VI b) - miejski konkurs plastyczny organizowany pod patronatem prezydenta miasta na "Najpiękniejsza pisanka wielkanocna"

 

III MIEJSCE dla: MATEUSZ RAJMAN (kl.VI b) - miejski konkurs plastyczny organizowany pod patronatem prezydenta miasta na "Najpiękniejsza pisanka wielkanocna"

 

I MIEJSCE dla: MACIEJ GALAS (kl.I a) -  konkurs plastyczny "Pisanki, kraszanki, jajka malowane..."

 


I MIEJSCE - dla: LENA RYSZKA - Miejski konkurs "Utalentowany Wodzisław"

 

 

I MIEJSCE - dla: FILIP TOLARZPowiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim w kategorii klas pierwszych

 

I MIEJSCE - zespół teatralny "FRYKAS" w Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych "Maska 2017"

 

I MIEJSCE - zespół taneczny "ISKRY" w Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych "Maska 2017" w kategorii TANIEC.

 

I MIEJSCE dla: MICHAŁ DUDA - 

 

I MIEJSCE dla MARTYNA GORZOLNIK - miejski konkurs plastyczny "Rodzina i ja - zawsze razem"

 

II MIEJSCE dla KRZYSZTOF SIÓDMOK - miejski konkurs plastyczny "Rodzina i ja - zawsze razem"

 

III MIEJSCE dla MICHAŁ JURECZKO  - miejski konkurs plastyczny "Rodzina i ja - zawsze razem"

 

III MIEJSCE dla MAKSYMILIAN TRONT (kat. IV - VI) - miejski konkurs plastyczny "Rodzina i ja - zawsze razem"

 

WYRÓŻNIENIA:  dla Filip Tolarz, Maja Skupień, Szymon Grabiec oraz Marta Wojcik - miejski konkurs plastyczny "Rodzina i ja - zawsze razem"

 

III MIEJSCE dla AGATA KŁOSEK -  konkurs plastyczny z doradztwa zawodowego "W przyszłości zostanę..."

 

I MIEJSCE dla KAMIL TULEC (klasa VI b) - III Spotkania rysunkowe zorganizowanym przez Państwowe Ognisko Plastycznege im. Konarzewskiego Seniora w Rydułtowach

 

II MIEJSCE dla MAGDALENA KRZYŻOK  (klasa VI b) - III Spotkania rysunkowe zorganizowanym przez Państwowe Ognisko Plastycznege im. Konarzewskiego Seniora w Rydułtowach

 

WYRÓŻNIENIA  dla EMILIA HERCOG, WERONIKA REK (klasa VI b), KAMIL WIDENKA (klasa VI a)) - III Spotkania rysunkowe zorganizowanym przez Państwowe Ognisko Plastycznege im. Konarzewskiego Seniora w Rydułtowach

 

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE 2016/2017

II EDYCJA PŁYWACKA:

III miejsce - Łukasz Twardzik w kat. chłopców klas I-III,
III miejsce - Aleksandra Belta (żabka) w kat. dziewczyn klas IV- VI
II miejsce - Krzyżok Bartosz (kraul) w kat. chłopców klas IV- VI
III miejsce - Cesarz Maciek (żabka), w kat. chłopców klas IV- VI

 

 I miejsce - drużyna klas II - III finał miejski Turnieju gier i zabaw

I miejsce - drużyna klas I - III  Turnieju gier i zabaw SMERFIADA

 

OSTATNIA EDYCJA PŁYWACKA o puchar prezydenta Wodzislawia:

III miejsce - Łukasz Twardzik w kat. chłopców klas I-III,

III miejsce - Krzyżok Bartosz (kraul) w kat. chłopców klas IV- VI

 


I miejsce -drużyna klas II - III finał powiatu Turnieju gier i zabaw

 

II miejsce -drużyna klas II - III finał WOJEWÓDZKI Turnieju gier i zabaw

 

 

 

OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

 

 

 

 

 

OSIĄGNIĘCIA DYDAKTYCZNE 2015/2016

 

II MIEJSCE dla: FRANCISZEK ELSNER - konkurs "czytam i rozumiem"

 

TYTUŁ FINALISTY Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka
Polskiego dla uczniów szkół podstawowych - WOJCIECH DUDA

 

TYTUŁ FINALISTY Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka
Polskiego dla uczniów szkół podstawowych - PATRYCJA REK

 

III MIEJSCE dla: ŁUKASZ PŁACZEK - Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

 

I MIEJSCE dla: ŁUKASZ TWARDZIK - Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas I - III

 

LAUREAT - V miejsce WOJTEK DUDA  - ogólnopolska olimpiada z przyrody OLIMPUS

 

LAUREAT - VIII miejsce JAKUB GLENC - ogólnopolska olimpiada z matematyki

 

II MIEJSCE - dla: JULIA JURECZKO - Powiatowy Konkurs Informatyczny DOSKONAŁY INFORMATYK

 

LAUREACI  Olimpuska Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO z klasy IIIa:

 

III MIEJSCE - Milena Skupień (sesja zimowa) oraz TYTUŁ LAUREATA  (sesja wiosenna): Milena Skupień, Aleksandra Bober, Kamila Jaroch

 

 

OSIĄGNIĘCIA ARTYSTYCZNE 2015/2016

 

 

III MIEJSCE w kat. Ludowy Zespół Pieśni i Tańca szkoły podstawowej- dla: Zespół "Zawadzianki" - XXXV WODZISŁAWSKIE SPOTKANIA Z FOLKLOREM

 

I MIEJSCE w kat.Gawędziarz  - dla: MICHAŁ DUDA- XXXV WODZISŁAWSKIE SPOTKANIA Z FOLKLOREM

 

III MIEJSCE dla: KAROLINA BOBER - konkurs recytatorski "Pipi Pończoszanka"

 

II MIEJSCE dla: zespół: Aleksandra Belta, Agata Bugla, Oliwia Hercog, Paweł Grabiec, Bartosz Krzyżok, Oliwia i Marcelina Nachtigal, Natalia Pośpiech oraz Amelia Tront -  Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej SING ALONG (kat. ZESPOŁY, klasy I - III)

 

II MIEJSCE dla: SZYMON HYŁA - Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej SING ALONG (kat. SOLIŚCI, klasy I - III)

 

II MIEJSCE dla: AGATA KŁOSEK - Konkurs Plastyczny pt. "Cicha noc, święta noc"

 

II MIEJSCE dla: NIKOLA CUBER - Konkurs Plastyczny pt. "Cicha noc, święta noc"

 

WYRÓŻNIENIA dla: Emilia Grzegorzek, Bartosz Krzyżok z kl. V a, Emilia Hercog, Kamil Tulec, Oliwia Dubińska, Agata Dubińska, Zuzanna Belta, Martyna Gorzolnik - Konkurs Plastyczny pt. "Cicha noc, święta noc"

 

III MIEJSCE dla: AGATA KŁOSEK - Wojewódzki Konkurs Plastyczny pt. "Wielkanocny obrazek"

 

II MIEJSCE - dla: ANNA PYTLIK klasa I b - Miejski Konkurs Recytatorski (kat. klas I)

 

I MIEJSCE - zespół teatralny "FRYKAS" w Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych "Maska 2016"

 

I MIEJSCE - zespół taneczny "ISKRY" w Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych "Maska 2016" w kategorii TANIEC.

 

III MIEJSCE klasa III b w Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych "Maska 2016" w kategorii TANIEC.

 

I MIEJSCE - dla: PATRYCJA REK - Konkurs plastyczny na logo "WODZISŁAWSKIEGO EKO - RAJDU UCZNIOWSKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW"

 

II MIEJSCE dla: ALICJI MAROSZEK - Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. "Moja rodzina  - mój świat"

 

WYRÓŻNIENIA dla: MILENY SKUPIEŃ, NIKOLETY TĘCZA, ŁUKASZA PŁACZKA  - Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. "Moja rodzina - mój świat".

 

 

 

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE 2015/2016

 

I MIEJSCE dla: DRUŻYNA UCZNIÓW KLAS II-III  - turniej gier i zabaw Miasta Wodzisławia Śl.

 

III MIEJSCE dla: CHŁOPCY Z KLASY VI: Bartosz Sobeczko, Marcin Koźlik, Kacper Bujalski, Paweł Pluta - Powiatowe Zawody w Biegach Łyżwiarskich Chłopców

 

I MIEJSCE dla: DRUŻYNA UCZNIÓW KLAS  III a i b - Smerfiada

 

II MIEJSCE dla: DRUŻYNA UCZNIÓW KLAS II, III a i b - Gry i zabawy (powiat)

 

 

 

 

 

OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

 

 

 

 

 

 

OSIĄGNIĘCIA DYDAKTYCZNE 2014/2015

 

II MIEJSCE - Joanna Szczerba - Miejski Konkurs Ortograficzny

I MIEJSCEPaweł Grabiec, Andrzej Manderla - Miejski Konkurs wiedzy o Chopinie

TYTUŁ LAUREATA za zajęcie 9. miejsca w Polsce - Łukasz Płaczek- Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa z z języka angielskiego OLIMPUS / sesja zimowa

IV MIEJSCE - Franciszek Tront- Miejski Konkurs Matematyczny klas I - III oraz zakwalifikowanie do konkursu powiatowego

IV MIEJSCE - Łukasz Płaczek - Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego  w kat. klas czwartych

IV MIEJSCE - Wojciech Duda - Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego w kat. klas piątych

IV MIEJSCE - Łukasz Płaczek - Międzyregionalny  Konkurs z Języka Angielskiego dla uczniów klas IV - VI w kat. klas czwartych

 V MIEJSCE - Wojciech Duda - Międzyregionalny Konkurs z Języka Angielskiego dla uczniów klas IV - VI w kat. klas piątych

 

 

 

OSIĄGNIĘCIA ARTYSTYCZNE 2014/2015

 

I MIEJSCE - uczniowie klas trzecich - Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej SING ALONG (kat. ZESPOŁY, klasy I - III)

 

I MIEJSCE - Szymon Hyła klasa II b - Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej SING ALONG (kat. SOLIŚCI, klasy I - III)

 

II MIEJSCEAmelia Tront i Paweł Grabiec klasa III b - Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej SING ALONG (kat. ZESPOŁY, klasy IV -VI)

 

LAUREAT - Beata Sowa klasa VI- Ogólnopolska Kampania promującą nowoczesną profilaktykę ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ (praca plastyczna)

 

WYRÓŻNIENIE - Beata Sowa klasa VI - Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Jesień w lesie, polu, ogrodzie" (w konkursie wzięło udział 762 uczestników z 11 województw), PATRYCJA REŚ AGATA MAROSZEK zakwalifikowały się do wystawy

 

I MIEJSCEMichał Duda klasa II b -  XII Międzyszkolny Konkurs Gwary Śląskiej klas I - III

 

I MIEJSCE - zespoół teatralny "Frykas"  Miejski Przegląd Widowisk Jasełkowych

I MIEJSCE  - zespoół teatralny "Frykas" Międzynarodowy Przegląd Widowisk Jasełkowych: "Radlińskie Betlejki"

 

I MIEJSCE - Michał Duda klasa II b - Miejski Konkurs Recytatorski (kat. klas II)

 

I MIEJSCENicola Hercog klasa VI - Powiatowy Konkurs Plastyczny (kat. klas IV - VI) pt. "Kapliczki - małe formy architektury sakaralnej"

III MIEJSCE - Anna Bober klasa VI - Powiatowy Konkurs Plastyczny (kat. klas IV - VI) pt. "Kapliczki - małe formy architektury sakaralnej"

 

 WYRÓŻNIENIEWiktoria Zgrzendek i Piotr Michałek z kl. IV b - Miejski Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną

 

WYRÓŻNIENIESzymon Hyła klasa II b - międzyszkolny konkurs "Nutka" 

 

I MIEJSCE - zespół teatralny "FRYKAS" w Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych "Maska 2015" 

 

I MIEJSCE - zespół taneczny "ISKRY" w Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych "Maska 2015" w kategorii TANIEC.

 

II MIEJSCE klasa II b w Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych "Maska 2015" w kategorii TANIEC.

 

III MIEJSCE - zespół instrumentalno - wokalny w Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych "Maska 2015" w kategorii WYSTĘPY WOKALNE.

 

I MIEJSCE - Michał Duda klasa II b - XVII Regionalny Konkurs Gawędziarzy klas I - III  "W Niewiadomiu po

śląsku"

 

I MIEJSCENicol Hercog klasa VI - Powiatowe SPOTKANIA RYSUNKOWE

 

III MIEJSCE - Bartosz Rak klasa VI - Powiatowe SPOTKANIA RYSUNKOWE

 

WYRÓŻNIENIE - Andrzej Manderla klasa VI - Powiatowe SPOTKANIA RYSUNKOWE

 

 

 

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE 2014/2015

 

 

I MIEJSCE - uczniowie z klasy III i IV a -  Turniej Gier i Zabaw finału Miasta Wodzisławia Śląskiego

 

I MIEJSCEBujalski Kacper - w Grand Prix w Mini Short Tracku w Wodzisławiu Śl.

 

II MIEJSCE - uczniowie z klasy III i IV a - Turniej Gier i Zabaw   - powiat

 

III MIEJSCEAnna Bober, Ewelina Dronszczyk, Wiktoria Duda, Magdalena Głąbica -biegi łyżwiarskie dziewcząt na szczeblu powiatowym

 

I MIEJSCE - uczniowie z klas II - III  - Smerfiada

 

I MIEJSCE - Emilia Pluta - Zawody Pływackie Szkół Podstawowych

 

II MIEJSCE - Bartosz Krzyżok (klasa IV a) Zawody Pływackie Szkół Podstawowych

 

III MIEJSCE - Aleksandra Belta - Zawody Pływackie Szkół Podstawowych

 

III MIEJSCE - Agata Maroszek- Zawody Pływackie Szkół Podstawowych

 

I MIEJSCE - dziewczyny z klasy IV a - Festiwal Sztafet Biegowych w kat. klas I - IV 

 

I MIEJSCE - chłopcy z klasy IV a - Festiwal Sztafet Biegowych w kat. klas I - IV (chłopcy)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OSIĄGNIĘCIA DYDAKTYCZNE 2013/2014

 

TYTUŁ LAUREATA za zajęcie 5. miejsca w Polsce - Wojciech Duda- Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa z języka angielskiego OLIMPUS / sesja zimowa

TYTUŁ LAUREATA za zajęcie 7. miejsca w Polsce - Anna Bober- Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa z z języka angielskiego OLIMPUS / sesja zimowa

TYTUŁ LAUREATA za zajęcie 9. miejsca w Polsce - Joanna Szczerba- Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa z matematyki OLIMPUS / sesja zimowa

TYTUŁ LAUREATA za zajęcie 6. miejsca w Polsce - Wojciech Duda- Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa z przyrody OLIMPUS / sesja zimowa

TYTUŁ LAUREATA za zajęcie 5. miejsca w Polsce - Anna Bober- Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa z przyrody OLIMPUS / sesja zimowa

I MIEJSCE - Wojciech Duda - Powiatowy Konkurs Informatyczny

 

 

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE 2013/2014

 

 

I MIEJSCE - uczniowie klasy III a i III b  w miejskim konkursie "GRY I ZABAWY"

II MIEJSCE - Julia Migas, Julia Kula, Nikola Swaczyna w Miejskim Turnieju Tenisa Stołowego dziewcząt (grupowo)

I MIEJSCE - Julia Migas w Miejskim Turnieju Tenisa Stołowego dziewcząt (indywidualnie)

 II MIEJSCE - klasa III a i III b w finale Powiatowego Turnieju "Gry i zabawy"

 

II MIEJSCE  drużynay z klas III – w turnieju gier i zabaw „Smerfiada” w Wodzisławiu Śl.

 

II MIEJSCE - KACPER MICHAŁEK z kl. VI-  w finale miejskich zawodów w pływaniu kraulem

 

III MIEJSCE - BARTOSZ KRZYŻOK z kl. III a - w klasyfikacji generalnej w pływaniu

 

 

 

 

OSIĄGNIĘCIA ARTYSTYCZNE 2013/2014

 

 

 I MIEJSCE - uczniowie klas trzecich -  Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej SING ALONG (kat. ZESPOŁY, klasy I - III)

 I MIEJSCE - Julia Migas i Krzysztof Bander - Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej SING ALONG (kat. klasy IV - VI)

 II MIEJSCE - Magdalena Głąbica - Powiatowy Konkurs Plastyczny "Górnictwo w krajobrazie";

WYRÓŻNIENIA SPECJALNE - Bober Anna, Manderla Andrzej, Pośpiech Natalia, Sowa Beata, Reś Patrycja - konkurs plastyczny "Portret św. Mikołaja"

I MIEJSCE dla zespołu teatralnego "Frykas" w Miejskim Przeglądzie Widowisk Jasełkowych

I MIEJSCE dla zespołu teatralnego "Frykas" w Ogólnopolskim Przeglądzie Widowisk Jasełkowych: "Radlińskie Betlejki"

III MIEJSCE - Wojtek Sekuła - Miejski Konkurs Plastyczny "Anioł pasterzom mówił";

WYRÓŻNIENIE - Kamil Gamon, Julia Dzierżęga, Marta Bober - Miejski Konkurs Plastyczny "Anioł pasterzom mówił

 

I MIEJSCE dla zespołu tanecznego "ISKRY" w Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych "Maska 2014" w kategorii TANIEC.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OSIĄGNIĘCIA DYDAKTYCZNE 2012/2013

 

II MIEJSCE - Wojciech Duda kl. III: Miejski Konkurs "Czytam i rozumiem"

TYTUŁ LAUREATA za zajęcie 7. miejsca w Polsce - Julia Borkowska -  Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa z przyrody OLIMPUS/ sesja zimowa

TYTUŁ LAUREATA za zajęcie 9. miejsca w Polsce - Adam Kafliński - Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa z przyrody OLIMPUS/ sesja zimowa

TYTUŁ LAUREATA za zajęcie 10. miejsca w Polsce - Marcel Wawerka - Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa z przyrody OLIMPUS/ sesja zimowa

 

III MIEJSCE  - Wojciech Duda kl. III: Miejski Konkurs Ortograficzny dla klas III 

I MIEJSCE - Adam Kafliński kl.VI : Miejski Konkurs Historyczny

I MIEJSCE - Adam Kafliński kl.VI : I Miejski Konkurs j.angielskiego Let's Talk 

II MIEJSCE - Krzysztof Bander kl.V: Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny 

TYTUŁ LAUREATA za zajęcie 6. miejsca w Polsce - Julia Borkowska - Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa z przyrody OLIMPUS/ sesja wiosenna 

TYTUŁ LAUREATA za zajęcie 15. miejsca w Polsce - Anna Bober - Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa z języka angielskiego OLIMPUS

 

 

 

 OSIĄGNIĘCIA ARTYSTYCZNO - PLASTYCZNE 2012/2013

 

 

I MIEJSCE dla zespołu teatralnego "Frykas" w Miejskim Przeglądzie Widowisk Jasełkowych

GRAND PRIX dla zespołu teatralnego "Frykas" w Ogólnopolskim Przeglądzie Widowisk Jasełkowych: "Radlińskie Betlejki"

I MIEJSCE dla klasy III w Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej SING ALONG kat. Zespoły I - III

I MIEJSCE dla: Bander Krzysztof, Borkowska Julia, Kaszta Laura i Sowa Monika w Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej SING ALONG kat. Zespoły IV - VI 

III MIEJSCE dla Emilii Wolny w Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej SING ALONG kat. Soliści kl. IV - VI

 

III miejsce dla LAURY KASZTA z klasy VI w Miejskim Konkursie Recytatorskim (kat. klasy VI)

 III miejsce dla KAROLINY BOBER z klasy I w Miejskim Konkursie Recytatorskim (kat. klasy I)

 

I miejsce dla grupy teatralnej "Frykas" w Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych "Maska 2013" w kategorii TEATR.

 

 

I miejsce dla zespołu tanecznego "ISKRY" w Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych "Maska 2013" w kategorii TANIEC.

 

 

wyróżnienieMartyna Hejna kl.II B: konkurs plastyczny pt. "Dzięki rozliczaniu e-deklaracjami spędzisz więcej czasu ze swymi dzieciakami".

 

I miejsce dla Julii Borkowskiej -plastyczny konkurs w ramach kampanii:  "Narkotyki? Jestem na NIE!"

 

II miejsce dla Natalii Pawlik - plastyczny konkursw ramach kampanii: "Narkotyki? Jestem na NIE!"

 

  

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE 2012/2013

 

 Patrycja Bielaczek z klasy V - I miejsce w lekkiej atletyce (bieg na 300 m)

 

Drużyna z klas II i III - III miejsce w turnieju gier i zabaw w Wodzisławiu Śląskim

Drużyna z klas II i IIIII miejsce w turnieju gier i zabaw „Smerfiada” w Wodzisławiu Śl.

Kacper Michałek kl. VI miejsce w pływaniu – kraul

 

Pluta Emilia kl. IVIII miejsce w pływaniu – kraul

 

Rachwał Kamil kl. VII miejsce w skoku w dal w wodzisławskiej olimpiadzie lekkoatletycznej

 

Panic Wiktoria kl. VII miejsce w biegu na 60 m w wodzisławskiej olimpiadzie lekkoatletycznej

 

Szotek Dominika kl. VI - II miejsce w biegu na 60 m w wodzisławskiej olimpiadzie lekkoatletycznej

 

Drużyna piłki nożnej z klasy V i VIIII miejsce w turnieju piłki nożnej w Wodzisławiu Śląskim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OSIĄGNIĘCIA DYDAKTYCZNE 2011/2012

 

I miejsce dla Anny Bober z klasy III w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym (klasy I - III)

 III miejsce dla Adama Kaflińskiego z klasy V w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym

IV miejsce dla Borkowskiej Julii i Kaszta Laury z klasy V w Miejskim Konkursie Ekologicznym

III miejsce dla Julii Borkowskiej z klasy V w Miejskim Konkursie Mitologicznym

Bardzo dobry wynik dla Jana Ferdyana z klasy VI w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym EKO - PLANETA

 

WYRÓŻNIENIE dla Klaudii Halfar z klasy VI i Julii Borkowskiej z klasy V w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym EKO - PLANETA

Bardzo dobry wynik dla Jana Ferdyana z klasy VI w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym GEO- PLANETA

WYRÓŻNIENIE dla Nadii Bober z klasy VI i Julii Borkowskiej z klasy V w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym GEO- PLANETA

I miejsce w szkole (8 w Polsce) dla Adama Kaflińskiego z klasy V w Ogólnopolskim Konkursie Mitologicznym "KLIO 2012"

12 miejsce  Polsce  dla Julii Borkowskiej z klasy V w Ogólnopolskim Konkursie Mitologicznym

16 miejsce w Polsce dla Laury Kaszta z klasy V w Ogólnopolskim Konkursie Mitologicznym

16 miejsce w  Polsce dla Bartosza Kowalskiego z klasy V w Ogólnopolskim Konkursie Mitologicznym

17 miejsce w Polsce dla Marcela Wawerki z klasy V w Ogólnopolskim Konkursie Mitologicznym

21 miejsce w  Polsce dla Jakuba Cesarza z klasy V w Ogólnopolskim Konkursie Mitologicznym

 

 

OSIĄGNIĘCIA ARTYSTYCZNO - PLASTYCZNE 2011/2012

 

I miejsce dla Emilii Wolny w Powiatowym Festiwalu SING ALONG (kat. SOLIŚCI)

I miejsce dla ZESPOŁU KLASY III w Powiatowym Festiwalu SING ALONG (kat. ZESPOŁY)

III miejsce dla DZIEWCZYN Z KLASY V w Powiatowym Festiwalu SING ALONG (kat.ZESPOŁY)

wyróżnienie  dla DZIEWCZYN Z KLASY VI w Powiatowym Festiwalu SING ALONG (kat. ZESPOŁY)

WYRÓŻNIENIE dla Wiktorii Glenc z klasy V za pracę plastyczną w Powiatowym Konkursie Plastycznym " Górnicze tradycje Ziemi Wodzisławskiej"

I miejsce  dla zespołu teatralnego "Frykas" w Przeglądzie Widowisk Jasełkowych

WYRÓŻNIENIE dla Agaty Bugla i Julii Styrnol z klasy II w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno – Literackim na ,, Ilustrację do lektury”.

I MIEJSCE dla uczniów z klas IV - VI  w Powiatowym Przeglądzie Teatrów Anglojęzycznych "Babel 2012" w kat. szkoły podstawowe, gimnazja i licea

II miejsce dla JULII KULA z klasy IV w Miejskim Konkursie Recytatorskim (kat. klasy IV)

III miejsce dla LAURY KASZTA z klasy V w Miejskim Konkursie Recytatorskim (kat. klasy V)

I miejsce dla MAGDALENY KRZYŻOK z klasy I B w Miejskim Konkursie Recytatorskim (kat. klasy I)

III miejsce dla SZYMONA JĘCZMIONKI z klasy III w Miejskim Konkursie Recytatorskim (kat.klasy  III)

III miejsce dla LAURY KASZTA z klasy V w Powiatowym Konkursie Recytatorskim szkół podstawowych.

I miejsce  dla grupy teatralnej "Frykas" w Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych "Maska 2012" w kategorii TEATR.

I miejsce dla zespołu tanecznego "ISKRY" w Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych "Maska 2012" w kategorii TANIEC.

WYRÓŻNIENIE dla Borkowskiej Julii (kl. V), Pawlik Natalii (kl. V) i Swaczyna Nikoli (kl.IV) za pracę plastyczną w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ekologia - modne słowo"

WYRÓŻNIENIE dla Nikoli Wolny, Karoliny Dębek i Nikoli Swaczyna  z klasy IV w Miejskim Konkursie Plastycznym " Moja rodzina - Jej portret" 

 I miejsce dla Jana Ferdyana w Miejskim Konkursie Plastycznym - plener „Wodzisław Śląski - moje miasto 2012

 

WYRÓŻNIENIE dla Nikoli Hercog  w Miejskim Konkursie Plastycznym - plener „Wodzisław Śląski - moje miasto 2012

 

 

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE 2011/2012:

 

II miejsce w Biegu Ulicznym dla RAFAŁA GLENCA

I miejsce dla drużyn z klas II - V w miejskim półfinale turnieju "Gry i zabawy"

I miejsce dla drużyn z klas II - V w miejskim finale turnieju "Gry i zabawy"

I miejsce dla drużyn z klas II - V w powiatowym półfinale turnieju "Gry i zabawy"

II miejsce dla drużyn z klas II - V w powiatowym  turnieju "Gry i zabawy"

III miejsce dla KACPRA MICHAŁKA w 3 edycji pływackiej: w kat. ŻABKI i w kat. KRAUL.

I miejsce dla drużyny z klas II i III  w "Smerfiadzie"

III miejsce dla KACPRA MICHAŁKA w klasyfikacji generalnej zawodów pływackich: w kat. ŻABKI i w kat. KRAUL.

III miejsce dla AGATY MAROSZEK w klasyfikacji generalnej zawodów pływackich dziewcząt klas I - III

IV  miejsce dla drużyny z klas IV - VI w międzyszkolnych zawodach "CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNEGO 

 

 

 

 

Osiągnięcia w roku szkolnym 2010/2011

 

 

OSIĄGNIĘCIA DYDAKTYCZNE W ZAKRESIE:

języka polskiego

I MIEJSCE dla ucznia kl. VI KRZYSZTOFA BUGDOŁA , który w MIEJSKIM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM uzyskał tytuł SUPERMISTRZA ORTOGRAFII wodzisławskich szkół podstawowych, a także wziął udział w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym im. Krystyny Bochenek, gdzie znalazł się na 18 miejscu wśród 164 uczestników z 85 szkół województwa śląskiego. Ucznia przygotowała pani Małgorzata Bukowczan.

I MIEJSCE zdobył KRZYSZTOF BUGDOŁ w MIEJSKIM KONKURSIE WIEDZY MITOLOGICZNEJ, stając się najlepszym znawcą mitologii greckiej i rzymskiej wśród uczniów wodzisławskich szkół podstawowych. Ucznia przygotowała pani Małgorzata Bukowczan.

 w pielęgnowaniu tradycji śląskiej

I MIEJSCE - AGATA BUGLA w KONKURSIE GWARY ŚLĄSKIEJ KLAS I- III oraz I MIEJSCE w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE "ŚLĄSKIE POGWARKI"

III MIEJSCE dla MARCINA KOŹLIKA w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE "ŚLĄSKIE POGWARKI". Uczniów przygotowała pani Grażyna Kramarczyk.

w zakresie pięknej recytacji

I MIEJSCE uzyskała WIKTORIA DUDA z klasy I w kat. klas I – III,

przechodząc do etapu wojewódzkiego, gdzie zdobyła także I MIEJSCE w kat. klas pierwszych - uczennicę przygotowała pani Grażyna Kramarczyk .

II MIEJSCE zdobyła ANNA BOBER z klasy II w Miejskim Konkursie Recytatorskim w kat. klas II. Uczennicę przygotowała pani Dorota Glenc .

III MIEJSCE zdobyła JULIA KULA z klasy III w Miejskim Konkursie Recytatorskim w kat. klas III Uczennicę przygotowała pani Janina Sosna.

natomiast w klasach IV - VI:

I MIEJSCE uzyskała LAURA KASZTA z klasy IV w kat. kl. IV w Miejskim Konkursie Recytatorskim

III MIEJSCE uzyskała EMILIA WOLNY w kat. klas IV w Miejskim Konkursie Recytatorskim

II MIEJSCE zdobył z klasy JAN FERDYAN V w kat. klas V w Miejskim Konkursie Recytatorskim.

Uczniów przygotowała pani Małgorzata Bukowczan.

w zakresie przyrody i matematyki

I MIEJSCE w Miejskim Konkursie Ekologicznym dla ARTURA GORZOLNIKA i KRZYSZTOFA BUGDOŁA Uczniów przygotowała pani Irena Reś.

W Ogólnopolskim konkursie Ekologicznym EKO-PLANETA ARTUR GORZOLNIK, KRZYSZTOF BUGDOŁ, JAN FERDYAN zajęli bardzo dobre wyniki , natomiast JAN FERDYAN z kl. V zajął I miejsce w wewnątrzszkolnym konkursie ekologicznym wiedzy o parkach narodowych .

II MIEJSCE w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym z Elementami Matematyki w zakresie szkół podstawowych powiatu wodzisławskiego dla ARTURA GORZOLNIKA i KRZYSZTOFA BUGDOŁA Uczniów przygotowały panie Irena Reś i Agata Rosół.

JAN FERDYAN zajął bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Kangur Matematyczny.

 Ucznia przygotowała pani Agata Rosół.

w zakresie techniki

III MIEJSCE uzyskali SZYMON KRZYŻOK, ADRIAN MUCHA i SŁAWOMIR SZYMURA z klasy VI w Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym. Uczniów przygotowała pani Janina Sosna.

w zakresie informatyki

IV MIEJSCE dla ARTURA GORZOLNIKA w Powiatowym Konkursie Informatycznym klas IV – VI.

X MIEJSCE (na 180 dwuosobowych zespołów) dla ARTURA GORZOLNIKA i BARTOSZA ROGOSIA w Ogólnopolskich Mistrzostwach Informatycznych

Uczniów przygotowała pani Wirginia Borkowska.

 

OSIĄGNIĘCIA ARTYSTYCZNE W KONKURSACH:

plastycznych:

II miejsce zdobyła MONIKA SOWA z klasy IV w konkursie plastycznym pt. „Komiksowa historia o zimie"

III miejsce zdobyła JULIA BORKOWSKA z kl. IV w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt.„Wielkanocny zajączek".

WYRÓŻNIENIE dla MONIKI SOWA z klasy IV w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno – Literackim za pracę „Ilustracja lektury"

WYRÓŻNIENIE dla ADAMA KAFLIŃSKIEGO z klasy IV w konkursie „Powódź, pożar, dniem i nocą – straż przychodzi ci z pomocą". Uczniów przygotowała pani Wirginia Borkowska.

WYRÓŻNIENIE dla JULII STYRNOL z klasy I w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno – Literackim Uczennicę przygotowała pani Grażyna Kramarczyk.

WYRÓŻNIENIA dla JULII STYRNOL , SONII CUBER (kl. II) i WOJTKA DUDY (kl. I) w konkursie „Powódź, pożar, dniem i nocą – straż przychodzi ci z pomocą". Uczniów przygotowała pani Aleksandra Sokalla.

teatralnych:

I miejsce dla szkolnego teatru "FRYKAS" w Przeglądzie Widowisk Jasełkowych za

przedstawienie pt. "Tam, gdzie się rodzi Bóg" .

I miejsce dla szkolnego teatru "FRYKAS" w Przeglądzie Szkolnych Zespołów

Artystycznych "MASKA 2011" - przedstawienie pt. "Kopciuszek".

Uczniów przygotowała pani Beata Świerczek – Tront.

tanecznych:

I miejsce dla szkolnego zespołu tanecznego "ISKRY" w Przeglądzie Szkolnych

Zespołów Artystycznych "MASKA 2011". Grupę przygotowała pani Wirginia Borkowska.

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W KONKURSACH:

Nasi uczniowie zajęli :

I MIEJSCE - KACPER MICHAŁEK z kl. III w ZAWODACH PŁYWACKICH w klasyfikacji generalnej.

I MIEJSCE wywalczyli SPORTOWCY Z KLAS II - IV w finale etapu miejskiego "GIER I ZABAW" i III MIEJSCE w finale etapu powiatowego.

I MIEJSCE otrzymali SPORTOWCY Z KLASY III w miejskich rozgrywkach sportowych "SMERFIADA".

Uczniów przygotowała pani Małgorzata Kaflińska oraz panie Dorota Glenc i Janina Sosna.

 

Biorąc pod uwagę osiągnięcia uczniów i ich wyniki w nauce - rada pedagogiczna przyznała puchary i statuetki uczniom:

 

„NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH" w zakresie przyrody, matematyki, informatyki i plastyki - ARTUR GORZOLNIK

"NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH" w zakresie czytelnictwa, matematyki, mitologii i ortografii – KRZYSZTOF BUGDOŁ

MISTRZ ORTOGRAFII - KRZYSZTOF BUGDOŁ (PUCHAR)

MAŁY MISTRZ ORTOGRAFII - JULIA BORKOWSKA (PUCHAR)

NAJLEPSZY CZYTELNIK (KAT. KLAS I - III) - ANDRZEJ MANDERLA

NAJLEPSZY CZYTELNIK (KAT. KLAS IV – VI) - KRZYSZTOF BUGDOŁ