Alanya _2017


 

W tym roku, podobnie jak i w latach poprzednich, celem wyjazdu - oprócz promocji naszego miasta, regionu i kraju - była wizyta w partnerskiej szkole OHEP, z którą wodzisławianie współpracują i gdzie świętowali 10-lecie współpracy. Podczas swojego pobytu uczniowie byli z wizytą w Urzędzie Miasta oraz w towarzystwie tureckich uczniów i nauczycieli zwiedzali słoneczną Alanyę i okolice.

 

Mieli okazję uczestniczyć w uroczystych obchodach tureckiego Dnia Dziecka. Zostali również zaproszeni na wizytę do Alanya Mayor Mr. Adem Murat Yucel. W czasie pobytu nawiązali szereg nowych znajomości, odwiedzili dwie nowe szkoły: Ayhan Sahenk Primary School oraz Waldorf Alanya oraz nawiązali współpracę z Polskim Stowarzyszeniem Kultury i Przyjaźni w Alanyi. Dzieci szybko zaprzyjaźniły się ze swoimi kolegami i miały okazję spędzić popołudnie w tureckich rodzinach. Oprócz wizyt w szkołach uczniowie odpoczywali: zażywali kąpieli słonecznych i morskich, spędzając czas na słynnej, tureckiej plaży Kleopatra, odwiedzili Banana &Avocado Garden, wspaniale bawili się na wycieczce statkiem, zwiedzali muzeum, Czerwoną Wieżę i mury obronne w Alanyi oraz zapierające dech w piersiach stalaktyty i stalagmity w jaskiniach Dim i Damlatas. Wiele wrażeń wywarła na nich wizyta w restauracjach na wodzie w Dimcay, gdzie dzieci doskonale się bawiły.

 

Bogactwo kulturowe, tureckie smaki, soczystość krajobrazu sprawiły, iż wyjazd ten na długo pozostanie w pamięci uczniów i ich opiekunów. Społeczność szkolna SP 16 z niecierpliwością czeka na rewizytę tureckich przyjaciół w czerwcu.

 

Więcej zdjęć na Facebooku szkoły