Zielona szkoła_2017


Dogodna lokalizacja
Dogodna lokalizacja

 

19 maja uczniowie klasy III pod opieką wychowawczyni - p. Janiny Sosna oraz nauczycielki języka polskiego - p. Małgorzaty Bukowczan wyjechali do Łeby - na Zieloną szkołę. 

 

Przedstawiamy Wam fotoreportaż z Zielonej Szkoły w Łebie. Więcej zdjęć na Facebooku szkoły.

 

DZIEŃ PIERWSZY I DRUGI. POWITANIE.

W końcu jesteśmy na Zielonej Szkole w Łebie nad Morzem Bałtyckim. Tak długo oczekiwany wyjazd stał się faktem. Pierwsze spotkanie z morzem na wszystkich zrobiło ogromne wrażenie. Złociste słoneczko, piaszczysta plaża, błękitna woda- tym powitało nas gościnne Pomorze.
Ośrodek „Fregata” bardzo nam się spodobał. Na czas pobytu jest naszym domem. A to migawki z pierwszych dni naszej Zielonej Szkoły…

 

kliknij, aby powiększyć 

Na plaży fajnie jest...
Na pamiątki zawsze dobra pora:) Obiadki dobre, spacery ciekawe...
Zabawa i frajda...

 

W SŁOWIŃSKIM PARKU NARODOWYM...

 


W poniedziałek, 22 maja byliśmy na całodniowej wyciecze w Słowińskim Parku Narodowym. Wyruszyliśmy z Łeby kolejką zwaną baśniowym pociągiem, następnie płynęliśmy statkiem po jeziorze Łebsko. Największą atrakcja nadmorskiego parku są rozległe ruchome wydmy zwane potocznie „polską Saharą”, które - przy słonecznej pogodzie- rzeczywiście przeniosły nas w pustynny klimat.
Każdego dnia spędzamy czas na plaży: bawimy się piaskiem, gramy w piłkę, spacerujemy, podziwiamy morze, które stale zaskakuje nas swoim pięknem.

 

więcej zdjęć na Facebooku szkoły

 

TRZECIOKLASIŚCI W ŁEBSKIM DINOPARKU

 

W czwartek, 25 maja byliśmy w Parku Dinozaurów w Łebie. Przeżyliśmy fantastyczną przygodę, przenosząc się w przeszłość, aż do epoki kredy. Na obszarze 20 ha spotykaliśmy ogromne figury dinozaurów i innych prehistorycznych gadów w skali 1:1, czując się jak w Jurassic Parku z filmu Stevena Spielberga.
Wielu niezapomnianych przeżyć dostarczyło nam kino 7D, Zamek Strachu, pojazdy Flinstonów, zjeżdżalnia na pontonach, Wioska Indiańska, pole do minigolfa, plac zabaw dla dzieci.
Na koniec królowa piratek Zuza Czarna Meduza oraz Kapitan Hak zabrali nas w daleką podróż w poszukiwaniu cennego skarbu. Za wykazaną nieustraszoną odwagą otrzymaliśmy certyfikat przyjęcia do pirackiej hordy.

 

Więcej zdjęć Facebooku szkoły

 

CHRZEST MORSKI TRZECIOKLASISTÓW

 


W piątek, 26 maja po tygodniowym pobycie nad morzem w końcu zasłużyliśmy na godność ludzi morza. Stało się to za sprawą Neptuna - władcy mórz i oceanów. Chrzest morski nie ominął nawet piratów, którzy przyprowadzili mu w darze uprowadzone panny morskie. Łaskawy Neptun darował im wolność, jednakże wszyscy zostali poddani próbie sprawności: przeprawy pod liną, biegu bosymi stopami po rozrzuconych szyszkach i wypiciu- bez marudzenia!-kwaśnego napoju. Na końcu nadano ochrzczonym nowe morskie imię.

 

Więcej zdjęć na Facebooku szkoły

 

WYCIECZKA DO SEA PARKU W SARBSKU

 

29 maja, w poniedziałek pojechaliśmy do Sarbska, do Parku Rekreacyjno- Edukacyjnego „Sea Park”. Chociaż pogoda nie dopisała, to i tak udało się nam poznać największe atrakcje parku, takie jak: prehistoryczne oceanarium z filmem 5D obrazującym zwierzęta morskie sprzed 150 mln lat, park z makietami ssaków i ryb morskich naturalnej wielkości. Najwięcej wrażeń dostarczył wszystkim pokaz tresowanych fok i uszatek w fokarium.
Świetną zabawą jest muzeum w Łebie. To wystawa z ponad 100 eksponatami z dziedziny fizyki i optyki m.in. kalejdoskop gigant, śpiewająca misa czarodziejów, obrazy 3D, hologramy, wiele zadziwiających doświadczeń i zagadek optycznych. A wszystko można dotknąć, układać, kręcić, doświadczać.

 

Fotorelacja na Facebooku szkoły

 

POŻEGNANIE ZIELONEJ SZKOŁY W ŁEBIE

 

 

Dwa tygodnie spędziliśmy w gościnnym Ośrodku Wypoczynkowym "Fregata" w Łebie. Czuliśmy się tu bardzo dobrze. Pani Julia - nasza rezydentka z biura turystycznego „Gunar” – otaczała nas opieką, organizowała wycieczki, proponowała zabawy na ośrodku. Będziemy długo wspominać pyszności przygotowywane przez kucharzy, a podawane przez miłych kelnerów. Przepiękna Łeba okazywała nam przez ten czas swoje walory turystyczne. Wspaniała pogoda, słońce, nadmorskie powietrze i wiele przeżytych wrażeń zostanie w pamięci wszystkich uczestników Zielonej Szkoły. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

 

Zdjęcia  na Facebooku szkoły

Było smacznie, zdrowo, kolorowo...
Nasze apartamenty:)
Codzienność, czyli spacery, lody, pamiątki, nauka;) wycieczki, ...
...i to co lubimy najbardziej: plaża, morze, zabawa.
A to już naprawdę koniec. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM:)