Szkolne wyjazdy/wycieczki


 

 

Miasteczko Twinpigs – czyli w kowbojskim stylu

 

W poniedziałek 27 maja uczniowie klasy I i II bawili się na wycieczce w Miasteczku Twin Peaks oraz odwiedzili Muzeum Pożarnictwa w Żorach.

 

 

 

 

Wiedeń - pełen czaru i uroku

 

23 i 24 maja klasy VIII a i VIII b uczestniczyły w dwudniowej, pełnej wrażeń wycieczce do Wiednia. Program wycieczki był ciekawy i atrakcyjny. Młodzież zwiedziła wiele wspaniałych miejsc, między innymi zwiedzili: Hofburg, czyli jeden z największych kompleksów pałacowych na całym świecie, muzeum historii naturalnej Naturhistorisches Museum, Schloss Belvedere (Dolny Belweder oraz Górny Belweder) - imponujący barokowy kompleks pałacowy wraz z pięknymi ogrodami, Schloss Schönbrunn, czyli letnią rezydencję Habsburgów (księżniczki Sisi) wraz z zapierającym dech parkiem i widokiem z tarasu widokowego Gloriette. Z Kahlenbergu, czyli miejsca rozpoczęcia historycznej odsieczy wiedeńskiej uczniowie mogli zobaczyć całą panoramę Wiednia. Pogoda i humory dopisały, co widać na załączonych zdjęciach.

 

Więcej zdjęć na Facebooku szkoły

 

13 maja uczniowie klasy VIII a uczestniczyli w niezwykle ciekawych warsztatach, które odbywały się w Wodzisławskim Oświatowym Centrum Nauki. Zajęcia z  zakresu mechatroniki, chemii i fizyki dostarczyły uczniom wiele niezapomnianych wrażeń i emocji.

 

Fotorelacja na Facebooku szkoły.

 

 

Klasa VII na warsztatach z programowania, fizyki i chemii

 

 

19 grudnia 2018 r. uczniowie klasy VII odwiedzili Oświatowe Centrum Nauki i Techniki w Wodzisławiu Śląskim. Podzieleni na dwie grupy brali udział w warsztatach z programowania oraz chemiczno-fizycznych. Mieli możliwość zaprojektowania własnego breloczka za pomocą oprogramowania Tinkercad, a następnie jego wydrukowania za pomocą drukarki 3D. Na warsztatach fizyczno - chemicznych poznali m. in.  właściwości przewodzenia ładunków elektrycznych - sami byli przewodnikami ładunków, pisali prądem. Najwięcej emocji wśród uczniów wzbudziło doświadczenie z płonącą dłonią.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

 

Warsztaty z fizyki i chemii
Warsztaty_ drukarki 3D

 

listopad 2018

 

Pierwszoklasiści z Zawady w Centrum Nauki i Techniki

 

8 listopada br. klasa I z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Wodzisławiu Śląskim wybrała się na wycieczkę do niedawno powstałego Oświatowego Centrum Nauki i Techniki, które mieści się w dotychczasowym Gimnazjum nr 2 przy ul. 26 Marca.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć profesjonalne pracownie, w których odbywają się zajęcia z mechatroniki, prowadzone są doświadczenia z fizyki i chemii. Zwiedzili również pracownię fotograficzno-malarską.
Dzieci uczestniczyły w ciekawie zorganizowanych zajęciach plastycznych. Jednak największą atrakcją były zajęcia w sali sensorycznej , która wyposażona jest w magiczny dywan, interaktywną podłogę, klocki czy model Układu Słonecznego.
Uczniowie miło spędzili czas ucząc się poprzez zabawę.

 

Zdjęcia na Facebooku szkoły

 

 

 

październik 2018

 Po zawadzkich ścieżkach...,

czyli "Lekcja przyrody w lesie"

 

 

 

Tym razem klasa II zawędrowała do lasu. Celem wędrówki była obserwacja drzew w jesiennej szacie.

Obserwatorzy dowiedzieli się, że drzewa posiadają korzeń, pień, gałęzie i koronę drzewa. Potrafili rozróżniać drzewa owocowe, iglaste i liściaste. Dostrzegali warstwowy układ lasu. Drugoklasiści dowiedzieli się, że liść posiada ogonek, unerwienie i blaszkę liściową. Liście pełnią istotną rolę, bo pochłaniają światło i produkują pokarm dla całego drzewa.I nikt już chyba nie pomyli kasztanowca z dębem, czy lipy z brzozą. A tak poza tym, to zdarzyła się rzecz niesłychana, bo zza traw podszytu docierały odgłosy ryczącego jelenia. Z nazbieranych darów lasu powstała piękna, jesienna wystawka.

 

Zapraszamy do fotorelacji na Facebooku szkoły

Po zawadzkich ścieżkach..., czyli "Lekcja przyrody w lesie"

październik 2018

 

Tydzień Przedsiębiorczości

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK 15 PAŹDZIERNIKA

 

Klasa VIII a w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości wzięła udział w warsztatach dziennikarsko - reżyserskich oraz chemicznych pt. "Od chemika do magika, czyli hokus - pokus, BUM!" zorganizowanych w I LO w Wodzisławiu Śląskim oraz odwiedziła Zakład Usług Pralniczych, gdzie między innymi najbardziej dociekliwi mieli możliwość spróbowania umiejętności prasowalniczych:)

 

Fotorelacja na Facebooku szkoły

 


WTOREK 16 PAŹDZIERNIKA

 

Klasa VII wzięła udział w warsztatach kulinarnych pt: ”Wariacje z naleśnikami” zorganizowanych w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim. Uczniowie pod okiem doświadczonych kolegów robli ciasto, a później smażyli naleśniki. Następnie mogli zobaczyć, jak przygotować flambirowane naleśniki. Na koniec kulinarnych warsztatów uczniowie mieli możliwość skosztowania, a nawet najedzenia się usmażonymi wcześniej naleśnikami. I ten ostatni punkt warsztatów najbardziej przypadł im do gustu. Uczniowie byli zachwyceni!!

 

ŚRODA 17 PAŹDZIERNIKA

 

 17 października klasa V wzięła udział w zajęciach eksperymentalnych w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim. Uczniowie mieli okazje samodzielnie wykonać szereg chemicznych doświadczeń, co bardzo uczniom się podobało.

 

CZWARTEK 18 PAŹDZIERNIKA

 

18 października - klasa VIII b uczestniczyła w zajęciach warsztatowych w I LO. Jedna grupa poznawała tajniki ludzkiego ciała - anatomię człowieka oraz doskonaliła umiejętności z zakresu ratownictwa medycznego, druga grupa poznawała funkcjonowanie zmysłów człowieka pod kątem złudzeń optycznych. Zajęcia okazały się nie tylko interesujące, ale również przydatne w życiu codziennym.
Czy spacer po szkole, poznanie klasopracowni, wyposażenie sal lekcyjnych zachęci naszych uczniów do podjęcia nauki w „ jedynce”?


Może to właśnie ta szkoła będzie miejscem dalszej edukacji naszych absolwentów.

 

 

 

 18 października

Uczniowie klasy VIa i VI b wzięli udział w Tygodniu Przedsiębiorczości w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl. W tym roku w warsztatach gastronomicznych o nazwie „Desery fit” oraz "Wypieki z ciasta drożdżowego" W ramach doradztwa zawodowego mieli okazję poznać umiejętności kulinarne uczennic kl.II ZSE, kształcących się w kierunku usług gastronomicznych. Pod kierunkiem starszych koleżanek przygotowane zostały marchewkowe racuchy z cynamonem i przyprawami korzennymi, chrupiące ciasteczka owsiane, kisiele z jabłkami oraz kolorowe galaretki ze śmietanką. Szybkie i proste przepisy wartościowych i zdrowych deserów mogą być inspiracją do przygotowywania własnych słodkości, którymi można zaskoczyć domowników.

Wyjazd do Wodzisławia Śl. zakończyły zajęcia regionalne nt. zabytków Wodzisławia Śl. podczas spaceru po Rynku Staromiejskim.

 

 

 

KLASA V
KLASA VI a
KLASA VI b
KLASA VII
KLASA VIII a
KLASA VIII B

 

 wrzesień 2018

 

 

Wykopki klasy III, czyli poznajemy pracę rolnika

 


Końcówka września w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 w Wodzisławiu Śląskim była bardzo pracowita. Uczniowie nie tylko zdobywali wiedzę, ale nabywali umiejętności gospodarskich.

27 września klasa III wraz z wychowawcą wzięła udział w jesiennych wykopkach. Rodzice trzecioklasisty zorganizowali zbieranie ziemniaków. Dzieciaki miały wspaniałą zabawę, ale też mogły same poczuć, jak ciężką pracą jest praca rolnika. Po pracy nie zabrakło też zabawy. Gospodarze przygotowali dla dzieci ciekawe konkursy oraz pieczenie kiełbasek i ziemniaków. Wyjazd był naprawdę udany.

 

Zdjęcia na Facebooku szkoły

 

 

wrzesień 2018

 

Po zawadzkich ścieżkach, czyli ,,WYKOPKI W KLASIE II.”

 


20 września uczniowie klasy II udali się na wycieczkę pieszą do ogrodu Kuby. Droga wiodła na skróty polną ścieżką i skrawkiem lasu. W ogrodzie powitała ich wiewiórka Staś i kot Rysiek. Na miejscu były zabawy, gry oraz wiele konkursów, np. szukanie, zbieranie i liczenie orzechów włoskich, rzucanie do kosza, zbieranie jabłek, dekorowanie toreb kompozycją z jesiennych darów. Odbyła się również prelekcja o roślinach okopowych, wykopkach dawniej i dziś oraz o pracy rolnika. Tym razem mamy przygotowały kompot- owocowy mix, babeczki i rogaliki. Przy ognisku drugoklasiści upiekli chleb i ziemniaki. Ciekawe, do kogo następnym razem zaprowadzą ich zawadzkie ścieżki… ?

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA fACEBOOKU SZKOŁY

 

 

Po zawadzkich ścieżkach...

 

 

 

WYCIECZKI

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

 

Klasa I na tropie jesieni...

 

29 września 2017 r - w słoneczny, piątkowy -  dzień klasa I wyruszyła na pieszą wycieczkę w poszukiwaniu jesieni. Pogoda wprost wymarzona. Uczniowie szukając jesieni dotarli do Mini Zoo w Zawadzie, gdzie nie tylko mogli poobserwować zwierzęta, ale również zjeść lody, pogrillować kiełbaskę i pobawić się na świeżym powietrzu.

 

 

 

 

POZNAJEMY RÓŻNE ZAWODY

 

 

 

Podczas wycieczki 5 października uczniowie klas trzecich mieli okazję obserwować, na czym polega praca młynarza oraz piekarza. Mimo, iż dzień był deszczowy, dzieciom dopisywał dobry humor i pełni wrażeń wrócili do szkoły.

 

Zdjęcia na Facebooku szkoy

 

 

Klasa czwarta w obserwatorium astronomicznym...

 

 

 

21 listopada 2017 klasa czwarta wybrała się w PODRÓŻ DO GWIAZD. Ich wirtualna wędrówka po wszechświecie pokazała, ile ciekawostek i zagadek kryje w sobie KOSMOS. Pan Michał i Dawid (astronomowie) uchylili rąbek nocnego nieba. Wielki Wóz, Orion, Łabędź, galaktyki, księżyce, komety to tylko niektóre obiekty podziwiane przez uczniów. Nasza Ziemia to tylko małe ziarenko we WSZECHŚWIECIE, ale dla nas najcenniejsze, bo przecież to nasz dom. Tak ciekawej lekcji przyrody z pewnością długo nie zapomną.

 

 

 

Klasy siódme w Warszawie

 

 

Od 13 do 15 czerwca klasy siódme przebywały na wycieczce w Warszawie. Program zwiedzania był bardzo urozmaicony.W pierwszym dniu uczniowie doskonale się bawili w Centrum Nauki "Kopernik", zwiedzili Stadion Narodowy i spacerowali po Łazienkach, zaś z dachu biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego oglądali panoramę Warszawy. Drugi dzień był ciężki, gdyż "wyspani i wypoczęci" zwiedzili Cmentarz na Powązkach, Stare Miasto z Królewskim Zamkiem, ogród w Wilanowie oraz TVP, gdzie byli m.in. w studio "Pytania na śniadanie" oraz jako pierwsi widzieli czołówkę studia mundialowego. Na zakończenie drugiego dnia zrobili zakupy w Złotych Tarasach. Trzeci dzień spędzili patriotycznie, czyli zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, Sejm oraz Grób Nieznanego Żołnierza. Obok bogatej oferty edukacyjnej, wycieczka z pewnością zintegrowała obie klasy, pozostawiając wiele niezapomnianych przeżyć i wspomnień.

 

Fotorelacja na Facebooku szkoły

PIERWSZY DZIEŃ
DRUGI DZIEŃ
TRZECI DZIEŃ

 

 

 

 

 

Gdzie mieszka Bolek i Lolek, czyli wycieczka klasowa pierwszaków

 

18 czerwca 2018 r. pierwszacy podczas wycieczki do Bielska-Białej odwiedzili Bolka i Lolka. Najpierw była wyprawa kolejką gondolową na Szyndzielnię. Droga z autokaru wiodła przez Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego, gdzie miało miejsce spotkanie ,,oko w oko” z sarenką i małym kicusiem szarakiem. Z wysokiej wieży na Szyndzielni można było zobaczyć panoramę miasta i Beskid Śląski. Spacerując uliczkami Bielska-Białej udało się wytropić pomnik Bolka i Lolka oraz psa Reksia. To był prawdziwy przedsmak, bowiem najwięcej o bohaterach słynnej niegdyś bajki na dobranoc, można było się dowiedzieć podczas 2-godzinnej wizyty w Wytwórni Filmów Rysunkowych. Zaprezentowano prawdziwe dekoracje, rekwizyty, projekty postaci, rysunki animacyjne, pokazano jak twórcy zmieniają scenariusz w gotowy film. Oczywiście nie obyło się bez zakupów pamiątek i lodów w MC-Donaldzie.

 

Fotorelacja na szkolnym Facebooku.