Alanya_2014


23 kwietnia za sprawą linii lotniczych „PEGASUS”, jedenastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami przeniosła się do pachnącej aromatycznymi przyprawami, pięknej, egzotycznej TURCJI...

Dziewiąta już wizyta w zaprzyjaźnionej szkołe OHEP w Alanyi odbyła się w duchu artystycznym. Uczniowie obydwu szkół przygotowali wspólny spektakl w języku angielskim pt:„Królewna Śnieżka”, który zaprezentowali z dużym poczuciem humoru i ekspresji twórczej. Podczas oficjalnej wizyty w Urzędzie Miasta w prezentacji multimedialnej została ukazana dotychczasowa współpracę z Turcją. Swoje prezentacje mieli także uczniowie z Litwy, Rosji, Norwegii.

Jak co roku nie zabrakło atrakcji. Przepiękny Kanion Sapadere, zapierające dech w piersiach stalaktyty i stalagmity w jaskiniach Dim i Damlatas, wizyta w Oceanarium, pokazy tresowanych fok i delfinów, aż w końcu wizyta na tureckim bazarze, czy relaks na słynnej plaży Kleopatry, to tylko część niespodzianek przygotowanych ze strony gospodarzy. Bogactwo kulturowe, tureckie smaki, soczystość krajobrazu sprawiły, iż wyjazd ten na długo pozostanie w pamięci uczniów i ich opiekunów.