Zielona szkoła_2013


Przez dwa ostatnie tygodnie czerwca ośrodek PRIMAVERA Conference&SPA w Jastrzębiej Górze stał się bastionem ZIELONEJ SZKOŁY, dla grupy trzecioklasistów z wodzisławskiej szesnastki pod opieką wychowawczyni Grażyny Kramarczyk i p. Joanny Żaby.

Uczestników spotkały liczne atrakcje, jak: basen kryty w parku wodnym SPA, basen na tarasie ośrodka, zajęcia gimnastyczne z instruktorem, wybory Miss i Misstera, morskie zajęcia muzyczne, Magic Show, dyskoteki z DJ-em, ognisko, warsztaty ,, Pierwsza pomoc”,, warsztat przyrodniczy, szanty, chrzest morski, piżama party.

Trzecioklasiści obserwowali zwierzęta w mini zoo ośrodka, bawili się na placach zabaw, grali w piłkę na boisku, bądź rywalizowali ze sobą w sali gier. Wdzięk i gościnność ośrodka zaskoczyła wypoczywających gości . To co wszystkich zadziwiło, to niecodzienna pobudka –poranne krzyki pawia i pianie kogutów, pokoje zamykane kartą, sejf na skarby, olbrzymie sepi obrazy z pejzażem plaży z dawnych lat, winda, a także miłe panie recepcjonistki, świetni kucharze i kelnerki, sympatyczne, jednakowo ubrane ( w mundurki) panie, sprzątające- pokojówki i bogaty stół szwedzki z potrawami ,,do wyboru, do koloru”. Jastrzębia Góra zyskała od razu przez uczniów miano malowniczej krainy, a to za sprawą wspaniałych widoków krajobrazu morskiego, wysokich klifów wybrzeża, które wraz z pasem lasu tworzą Nadmorski Park Krajobrazowy. Atrakcją jest szeroka piaszczysta plaża, strome zejścia, nadmorski las ze ścieżkami do spacerów i uprawiania biegów, latarnia morska w Rozewiu, obelisk „Gwiazda Północy” jako najbardziej na północ wysunięty punkt linii brzegowej polskiego wybrzeża, „Lisi Jar”- gdzie według legendy Zygmunt III Waza wylądował tu po nieudanej wyprawie po koronę Szwecji, a także najstarszy dom kaszubski ,, Kaszubka”. Już prawie że letnia aura, pogoda i czyste powietrze sprzyjały zwiedzaniu okolicy i Ziemi Kaszubskiej, zachęcając do turystyki, stąd wycieczka na ruchome wydmy do Słowińskiego Parku Narodowego, do Władysławowa, Gdyni, Sopotu, Gdańska i Szymbarku. Chwile wypoczynku i zrelaksowania wypełniały spacery brzegiem morza, a przede wszystkim plażowanie w cieniu pod parasolem, czy osłonięci przed wiatrem za wiatrochronem.

Niezapomniane chwile radości, bezchmurne, błękitne niebo, zapach bryzy morskiej, kąpiele w morzu i zabawy na plaży, łopatki, foremki i zamki z piasku, nowi koledzy, koleżanki, świetnie zorganizowany pobyt, czy panie czuwający nad bezpieczeństwem, albo rozweselające w chwilach tęsknot za rodzinnym domem- to wszystko już było i pozostanie jeszcze długo w sercach... Jest co wspominać. ..!!