ROK SZKOLNY 2018/2019


Inauguracja roku szkolnego

 

 

3 września społeczność szkolna Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Wodzisławiu Śląskim uroczyście powitała nowy rok szkolny 2018/2019.

 

Po dwumiesięcznej przerwie uczniowie SP 16 rozpoczęli rok szkolny 2018/2019.
Tradycyjnie, najpierw odbyła się uroczysta msza święta z poświęceniem plecaków uczniom klasy I, a potem akademia inauguracyjna rok szkolny i spotkanie w klasach z wychowawcami.
Z krótkim programem muzyczno - tanecznym o tematyce wakacyjnej wystąpili czwartoklasiści, natomiast uczennice klasy VIII a przypomniały rys historyczny września 1939 r. Punktem kulminacyjnym było ślubowanie pierwszaków i uroczyste pasowanie na ucznia SP 16 oraz wręczenie rogów obfitości sfinansowanych były przez Urząd Miasta Wodzisław Śląski, wręczonych przez zastępcę Prezydenta Miasta Izabelę Kalinowską.

 

Z uśmiechem, pełni optymizmu uczniowie zawadzkiej szkoły rozpoczęli rok szkolny.

 

Fotorelacja na Facebooku szkoły

 

"Bliżej siebie" - impreza środowiskowa w naszej szkole

 

 

29 września na terenie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Wodzisławiu Śląskim – Zawadzie odbyła się impreza środowiskowa, która przyciągnęła na teren Zespołu tłumy mieszkańców dzielnicy

 

.

Świętowanie rozpoczęli przedszkolacy, którzy z okazji jubileuszu 90-lecia Przedszkola Publicznego nr 14 im. Kubusia Puchatka w Wodzisławiu Śląskim - Zawadzie zostali uroczyście pasowani na przedszkolaka przez obecnego na uroczystości prezydenta miasta Mieczysława Kiecę. Grupy przedszkolne zaprezentowały bardzo ciekawy program artystyczny. Po przedszkolakach wystąpiły szkolne zespoły taneczne "Iskry" oraz "Zawadzianki" rozpoczynając tym samym imprezę środowiskową "Bliżej siebie".
Wydarzenie pod nazwą "Bliżej siebie", organizowane przy wsparciu Wodzisławskiego Centrum Kultury, to impreza środowiskowa, podczas której można było zapoznać się z twórczością lokalnych grup artystycznych, twórców i pasjonatów, a także samemu spróbować artystycznej aktywności w formie warsztatów. Swoje stanowiska zaprezentowali m.in. pasjonat modelarstwa - Jerzy Młynek, renowator i artysta Adam Tomala, koronkarki Helena Czekała i Maria Machura, Klub Sztuk Walki „Sanda” i Ochotnicza Straż Pożarna w Zawadzie. Można było również zobaczyć wystawy: malarstwa Jana Latochy, fotografii pożarniczej Fryderyka Kamczyka oraz wystawę zdjęć nocnych Szymona Kamczyka. Na scenie zaprezentował się również młodzieżowy zespół teatralny - KiM, Orkiestra pod dyrekcją Adama Bobra, zespół muzyczny „Zawadzianki 50+” i wiele innych. Przygotowano również pokaz mody i sukni ślubnych, w które modelki ubrała Zofia Pomiotło, a o fryzury modelek zadbała Marzena Widenka. O kompozycję kwiatową zatroszczyła się Magdalena Cymorek.
W kawiarence można było skosztować regionalnych przysmaków oraz domowych wypieków.

 


Zdjęcia i więcej na ten temat na stronie: https://dziennikzachodni.pl/90lecie-przedszkola-i-impreza-blizej-siebie-w-wodzislawiuzawadzie-wydarzenie-polaczylo-cala-dzielnice-zdjecia/ar/13534678.

 

 

 12 październik 2018 rok

 

 

 

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

 

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole rozpoczął się mszą świętą w intencji nauczycieli i pracowników szkoły. Potem odbywały się zajęcia lekcyjne, od czasu do czasu przerywane uczniowskim, głośnym śpiewem "Sto lat" i obdarowywaniem nauczycieli kwiatami.

Po zakończonych lekcjach Samorząd Uczniowski zaprosił nauczycieli i pracowników szkoły na program artystyczny, a teatr "Frykas" na przedstawienie teatralne pt. "Gdzie jesteś Mały Książe?", które to przedstawienie u wielu nauczycieli wywołało łzy wzruszenia.

 

 

Fotorelacja na Facebooku szkoły

ZDJĘCIA I FILMIKI W ZAKŁADCE NIEPODLEGŁA ORAZ NA FACEBOOKU SZKOŁY

 

„Kocham Cię, Polsko!” - radosne świętowanie DLA NIEPODLEGŁEJ


W piątek, 9 listopada w ZSP nr 1 odbyła się uroczysta akademia z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Śpiewane pieśni patriotyczne, taneczne choreografie i recytowane wiersze były podziękowaniem dla tych, którzy walczyli za Polskę, byśmy dziś mogli być z Niej dumni. Świąteczny charakter dnia podkreślał galowy strój uczniów przyozdobiony biało-czerwonymi kotylionami.

O symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie „Szesnastki” wraz z najmłodszymi Zespołu, czyli przedszkolakami PP nr 14, wspólne zaśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, włączając się do akcji "Rekord dla Niepodległej" Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy MEN. To nie jedyna forma uczczenia narodowego jubileuszu. Dla Niepodległej odbyły się liczne wydarzenia, akcje, konkursy w ramach szkolnego projektu „Kocham Cię, Polsko!”, o których informacje zamieszczono na stronie http://sp16wodzislaw.pl/niepodlegla.html oraz Facebooku szkoły. Na akademii zostały zatem podsumowane wewnątrzszkolne konkursy. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody za prezentowane wiersze, utwory patriotyczne i prace plastyczne. Mogli również zaprezentować się przed całą społecznością szkolną. Dla wielu uczniów i nauczycieli był to dzień pełen wzruszeń.

 

6 grudnia 2018 r.

 

"Mikołaj się zbliża,

dzieci się radują..."

 

 

 

 

 

6 grudnia, jak co roku, do naszej szkoły zawitał Mikołaj. Czyżby zawadzkie dzieci były grzeczne? A może potwierdziła się opinia, że Mikołaj kocha wszystkie dzieci.

 

Jedno jest pewne, w tym dniu uczniowie SP 16 swoje mundurki zamienili na mikołajkowe czapeczki i ubrania w kolorze czerwonym, a przewodniczący szkoły w obawie, że Mikołaja nie będzie, przebrał się za jego postać. Dziewczyny z samorządu uczniowskiego przygotowały mikołajkowy quiz, ale.... niespodziewanie społeczność szkolną odwiedził św. Mikołaj:) Święty wysłuchał piosenek, rozdał słodkie upominki oraz zrobił sobie pamiątkowe zdjęcia ze wszystkimi klasami.
Rozwiązano również wewnątrzszkolne, mikołajkowe konkursy na „Portret Mikołaja” oraz „List do świętego Mikołaja”. Święty wręczył wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Z okazji MIKOŁAJEK uczniowie klas I, II, VI b, VII, VIII a i VIII b - pojechali do kina, a pozostałym uczniom szkoły dzień ten upłynął w miłej, świątecznej atmosferze.

 

 

fotorelacja na Facebooku szkoły

 

klasy I - III
klasy IVa -IVb - V - VIa
klasy VIb - VII - VIIIa - VIIIb

 

Jeden taki dzień w roku...

 

 

Okres Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas zwłaszcza dla dzieci. 21 grudnia 2018 roku w naszej szkole dzieci tradycyjnie obchodziły wigilijki w klasach.

 

 

Najpierw odbyły się zajęcia z wychowawcami i była to okazja do zorganizowania klasowych wigilijek. Uczniowie pięknie przygotowali stoły, ozdabiając je własnoręcznie wykonanymi stroikami oraz ustroili choinkę. Na stołach pojawiły się świąteczne ciasta, ciasteczka, które wcześniej upiekli i udekorowali, soki, herbata i owoce. W niektórych klasach pojawiły się tradycyjne potrawy wigilijne: barszcz z uszkami, moczka i makówki. Wszyscy dzielili się opłatkiem, składając sobie bożonarodzeniowe życzenia. Było wspólne śpiewanie kolęd oraz opowieści na temat tradycji i zwyczajów świątecznych. Wspólne kolędowanie zintegrowało dzieci do tego stopnia, że w parach wykonywały kolędy. Oczywiście po świętowaniu były prezenty, które pod choinkę tradycyjnie przyniosło "Dzięciątko".
Po klasowych spotkaniach przy opłatku, cała społeczność szkolna uczestniczyła w szkolnym kolędowaniu, do którego przygrywała szkolna orkiestra pod kierunkiem p. Michaliny Gardzielik. Został rozwiązany konkurs na kolędę lub pastorałkę, a na na zakończenie uczniowie klasy IV a i klas ósmych wystąpili w „Bajkowych jasełkach”.

WIGILIJKI W KLASACH
WIGILIJKI W KLASACH
JASEŁKA
LAUREACI KONKURSU KOLĘDOWEGO

Karnawał 2019

 

24 stycznia br. uczniowie szkoły wspaniale bawili się na dyskotece karnawałowej. Obsługą muzyczną zajęli się uczniowie klasy VIII a - Kuba i Kamil, a opiekę nad wychowankami sprawowali wychowawcy.

 

Zachęcamy do obejrzenia na Facebooku szkoły fotorelacji oraz filmiku - tańca integracyjnego - w którym wzięli udział wszyscy uczniowie klas V - VIII.

 

Koncert z dedykacją

 

Piękny koncert kolęd i pastorałek zadedykowali swoim BABCIOM I DZIADKOM wnuczęta z SP 16.


Oprócz kolęd, pastorałek, piosenek świątecznych w różnych językach, wnuczęta zaprezentowali się w tańcach i improwizacjach tanecznych. Na koniec zaśpiewano gromkie "100 lat" oraz piosenkę o babci i dziadku. Niespodzianką dla gości było odśpiewanie przez niemal całą społeczność szkolną przeboju Skaldów "Z kopyta kulig rwie". Zaś ostatnim akcentem było wręczenie przez wnuczęta własnoręcznie wykonanych prezencików oraz zaproszenie swoich babć i dziadków na słodki poczęstunek.

 

 

 

Fotorelacja wraz z filmikami na Facebooku szkoły

 

 

klasy I - IV
klasy V- VIII
klasa VI a - prowadząca Koncert i Szkolna Orkiestra

8 marca 2019 r.

 Dzień Kobiet

 

Dzień Kobiet obchodzono we wszystkich klasach - Dziewczynki i Panie zostały obdarowane kwiatami i słodkościami. Były równiez imprezki klasowe przygotowane przez chłopców dla swoich klasowych dziewczyn. Samorzad Uczniowski przygotował krótki program, w którym pokazał, jak smutno i ciężko byłoby bez dziewczyn...

21 marca

 

 

Pierwszy dzień wiosny...

 

Tradycyjnie w tym dniu w rolę nauczycieli wcielili się najstarsi uczniowie szkoły, czyli ósmoklasiści. Przeprowadzili oni szereg lekcji od matematyki po lekcje wychowania fizycznego, przerwy zaś spędzali w pokoju nauczycielskim poprawiając przeprowadzone kartkówki i ...pijąc herbatkę. Z inicjatywy samorządu szkolnego zorganizowany został Talent Show, czyli pokaz uczniowskich talentów.
Był to dzień bez mundurka, każda klasa wylosowała kolor, który w tym dniu dominował w ich strojach.

Dzień jak co dzień, ale jakże kolorowy i wesoły.

 

Fotorelacja na Facebooku szkoły

 

 

Pokaz talentów
Pokaz talentów

 

GALA PODSUMOWUJĄCA ROK SZKOLNY

 

 

18 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczysta gala podsumowujaca rok szkolny 2018/2019. Zaprezentowano wszystkich uczniów z osiągnięciami dydaktycznymi, artystycznymi oraz sportowymi. Wręczono nagrody książkowe uczniom, którzy jutro otrzymają świadectwo z wyróżnieniem oraz wręczono pamiątkowe dyplomy i podziękowania dla opuszczających szkołę ISKIER oraz aktorów z teatru FRYKAS.

Zostały przydzielone puchary i tytuły dla wyróżniających się uczniów, które powędrowały do:

 

- najlepszy czytelnik klas I - III: ALAN BUSK

- najlepszy czytelnik klas IV - VIII: BŁAŻEJ BILECKI

- najlepszy anglista: ŁUKASZ PŁACZEK

- najlepszy tancerz i aktor: MACIEJ CESARZ

- najlepsza aktorka: ALICJA LELEK

- najlepszy sportowiec: ALEKSANDRA BELTA

-kreatywny plastyk: AMELIA TRONT

- najlepszy recytator: MILENA KAMPKA - KROPIEWNICKA

- najwyższa średnia w szkole: KAMILA JAROCH

- najlepszy z najlepszych z klas I - III: FILIP TOLARZ oraz IV - VIII: PAWEŁ GRABIEC

- osobowość szkoły: NIKOLA DZIWISZ

 

Galę uświetniła orkiestra szkolna pod dyrekcją p. Miachasi Gardzielik, zespół taneczny "Iskry", zespół fletowy z klasy IV a oraz klasa IV b w wakacyjnej piosence.

Na koniec społecznośc uczniowska pożegnała odchodzącą na emeryturę nauczycielkę oraz pracowników obsługi, a klasy ósme zgodnie z tradycją szkoły częstowały wszystkich cukierkami.

 

Fotorelacja na Facebooku szkoły

 

 

Występy artystyczne
Osiągnięcia dydaktyczne, artystyczne i sportowe
Najlepsi z .... oraz dyplom dla przewodniczącego szkoły
Uczniowie z wyróżnieni za świadectwo: klasy III- V
Uczniowie z wyróżnieni za świadectwo: klasy VI - VIII
Pożegnania nadszedł czas...

 

 

19 czerwca 2019 r.

 

Z dala od siebie będziemy spoglądać w to samo niebo...

Pożegnanie klas ósmych.

 

 

 

19 czerwca szkołę w Zawadzie opuściło 48 ósmoklasistów - absolwentów.

Po uroczystej akademii z rozdaniem świadectw, przekazali sztandar młodszym kolegom, złożyli uroczyste ślubowanie i podziękowali nauczycielom, pracownikom szkoły i wychowawcom za trud nauczania i wychowania. Pożegnali szkolne mury, kolegów i koleżanki oraz nauczycieli, zjedli tort niespodziankę przygotowany przez mamę ucznia, a od godziny 19.00 bawili się na swojej ostatniej zabawie w szkole - komersie.

Pozostaną juz tylko wspomnienia...

 

Fotorelacja na Facebooku szkoły